UŞAK
Giriş Tarihi : 17-09-2021 11:45   Güncelleme : 17-09-2021 11:45

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 19 Eylül'de Uşak'ta yapılacak

Her yıl Uşak'ta da bisiklet turu düzenleyen Süslü Kadınlar, 19 Eylül 2021 Pazar günü, tüm Uşaklı kadınları ve onlara destek olmak isteyen erkekleri, aynı gün 17.00'da başlayacak olan bisiklet turu için 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'na bekliyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 19 Eylül'de Uşak'ta yapılacak

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun Uşak'ta koordinasyonunu sağlayan Ümran Topan, 2013'ten beri her yıl düzenli olarak yapılan bisiklet turunun otomobillerin daha az kullanıldığı ve trafik sorunlarının minimalize edildiği bir toplum için önemli olduğunu söyledi.

Aynı zamanda kadınların sorunlarının da dile getirilmesi noktasında önem taşıyan bisiklet turuna tüm Uşaklı kadınları davet ettiklerini belirten Ümran Topan, "Kadının görünür olması, kamusal alanda hak talep edebilmesinin anahtarıdır. Bisiklete binmek, kadınların toplumda görünür hale gelmesi ve özellikle şehirle etkileşime girmesinin mükemmel bir yoludur.  Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bisiklet sürmenin özgürleştirdiğini hatırlamak, şehirlerde daha fazla kadının bisikletli ulaşımı seçmesini özendirmek ve belediye başkanımızdan güvenli bisikletli ulaşım altyapısı istemek için bir fırsattır.  Bu bağlamda Uşaklı kadınlarımızı ve onlara destek olmak isteyen erkekleri, 19 Eylül 2021 Pazar günü, saat 17.00'da başlayacak olan bisiklet turumuza davet ediyoruz. Bisiklet turumuz 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda başlayacak ve Atapark'a kadar devam edecek" dedi.