SİYASET
Giriş Tarihi : 24-10-2021 18:34   Güncelleme : 24-10-2021 18:54

Taşlı, "Bıçak kemiğe dayanmış durumda"

Demokrasi ve Atılım Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Taşlı,

DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehemt Ali Taşlı son zamanlarda yaşanan ekonomik gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Merkez Bankası hakkında konuşan Taşlı, "Merkez Bankası faiz politikasını yine değiştirmesi, 2 baz puan değiştirilerek döviz kurunu bir anda atağa geçmesi ve ülkemizde artan maliyet ve enflasyonun oluşması durumuyla birlikte Merkez Bankası'nın artık kendi başına ayrı bir kurum, bağımsız bir kurum olmadığı, taraflı bir cumhurbaşkanı partili bir cumhurbaşkanlığı sisteminde görmüş olduk." dedi. 

DEVA Partisi İl Başkanı Taşlı, Türk Lirası'nın dolar karşısında sürekli değer kaybetmesiyle alım gücü düşmüş ve bir daha fakirleştiğine de sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın lojistik sektörü hakkında yatığı açıklamalar hakkında da konuşan Taşlı, "Bıçak kemiğe dayanmış durumda. Cumhurbaşkanı diğer ülkelerdeki lojistik şoför problemlerini anlatırken bizim ülkemizde de şoförlerimiz çokken, lojistik sistemimiz iyi işlerken, kamyonların tırların deposunu doldurduğumuz motorin şuanda benzini geçmiş durumda."ifadelerine yer verdi.

Uşak Belediyesi'nde yapılan zamarın ardından Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a teşekkür eden Taşlı şu ifadeleri kullandı; "Belediye başkanı  belediye personeli maaşlarına zam yapmış kendisine teşekkür ediyoruz. Bu zamların gelmesi yerinde ve isabet olmuş. İnsanların alım gücü düşmüşken böyle bir hareket çok anlamlı olmuş."