GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2024 14:09

“Tereddüt Çizgisi” Filmi Uşak'ta Sinemaseverlerle Buluştu

“Tereddüt Çizgisi” Filmi Uşak'ta Sinemaseverlerle Buluştu

Senaristliğini ve yönetmenliğini Uşaklı yönetmen Selman Nacar'ın yaptığı tamamının Uşak'ta çekildiği “Tereddüt Çizgisi” filmi, sinemaseverlerle buluştu.


Özel bir alışveriş merkezinde gösterime sunulan filmi Vali Dr. Turan Ergün ve eşi Hülya Ergün hanımefendi, Milletvekili Ali Karaoba, yönetmen Selman Nacar, başrol oyuncusu Tülin Özen, il protokolü ve çok sayıda Uşaklı sanatsever izledi.


Filmin sonunda yönetmen Selman Nacar ve başrol oyuncusu Tülin Özen'e hediye takdim eden Vali Dr. Turan Ergün yaptığı konuşmada, “Bu tür filmler ilimiz tanıtımında çok önemli rol oynuyor. Bu kapsamda yeni projeleri de desteklemeye devam edeceğiz. Filmi beğendim. Konusu bakımından hukuk fakültesi öğrencilerinin izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Uşaklı hemşehrimiz genç, başarılı yönetmen Selman Nacar ve başrol oyuncusu Tülin Özen başta olmak üzere tüm emeği geçenlerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.


43. İstanbul Film Festivali’nde İstanbul FIPRESCI ödülünü, başrol oyuncusu Tülin Özen’e en iyi kadın oyuncu ve Selman Nacar’a en iyi yönetmen ödülünü getiren “Tereddüt Çizgisi” filmi, Zürih Film Festivali’nde de en iyi film ödülüne layık görüldü.

 

AdminAdmin