GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 00:09   Güncelleme : 05-08-2021 10:22

Termik Santralde yangın başladı

Milas'taki yangın Kemerköy Termik Santrali'ne ulaştı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, " Alevler Termik Santrale girdi... Santral şuan tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor..." dedi.

Termik Santralde yangın başladı

Muğla'nın Milas ilçesindeki yangın Kemerköy Termik Santrali'ne kadar ilerledi. Yangından dolayı Termik Santrali personeli tahliye edilirken Ören bölgesi de tahliye edildi. Kemerköy Termik Santrali'ne yangının sıçramasının ardından Muğla genelinde elektrik kesintisi bekleniyor.

Türkevleri Mahallesi'ndeki yangın, sarp ve kayalık alanlardaki yerleşim alanlarında zaman zaman etkisini sürdürüyor. Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangına ekipler tarafından müdahale ediliyor. Bazı ekipler ise yerleşimin yoğun olduğu alanlarda da güvenlik amacıyla bekletiliyor. 

 Milas Belediye'sinin yaptığı açıklamada;  "Alevler yeniden başladı... Kemerköy Termik Santrali'ne çok yakın bir alanda alevler yükseldi. Evet doğru duydunuz, termik santral ilk defa böylesine tehdit altında..."

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Twitter'dan yaptığı paylaşımında adeta uçak için haykırdı. Tokat, "Yalvarıyoruz, uyarıyoruz... Günlerdir söyledik. İşte yangın fabrikanın çevresini sardı. Derhal müdahale!!!" 

Milli Savunma Bakanığı ise yaptığı açıklamada; " Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınının bölgedeki termik santraline yaklaşması üzerine, iskelede toplanan vatandaşlarımız Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait çıkarma gemilerimizle emniyetli bölgelere tahliye ediliyor." ifadelerini kullanıldı.