KÜTAHYA

TOKİ'DEN KÜTAHYA'YA MİLLET BAHÇESİ

Kütahya'da şehirdeki yeşil alan miktarının artırılması anlayışı doğrultusunda TOKİ tarafından Evliya Çelebi Mahallesine yapılacak olan millet bahçesinin inşaatı başladı. 100 bin m2 alana kurulacak olan 40 milyon TL bedelli millet bahçesi 400 günde tamamlanacak.

TOKİ'DEN KÜTAHYA'YA MİLLET BAHÇESİ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un destekleriyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Evliya Çelebi Mahallesi’ne kurulacak olan “Kütahya Millet Bahçesi” inşaatına başlandı. 

Hazine arazisi üzerine kurulacak 100 bin m2 büyüklüğe sahip Kütahya Millet Bahçesi; içerisinde barındıracağı Millet Kütüphanesi, çini satış binası, otoparkı, mescidi, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, bisiklet ve koşu yollarıyla 7’den 70’e tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. 

Bin 66 m2 alana sahip Millet Kütüphanesi ile gençlere hem sosyalleşme hem de kültürel anlamda gelişme imkânı sunulacak millet bahçesinde, 8 bin 918 m2 alana sahip 700 araç kapasiteli kapalı otopark da önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olacak millet bahçesi 400 günde tamamlanacak.