SİYASET
Giriş Tarihi : 29-07-2021 21:18   Güncelleme : 29-07-2021 21:18

Toköz; "AKP hükümeti bu yangınların çıkartılmasında baş rol oynamaktadır"

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz orman yangınları ile ilgili yazılı açıklama yayınladı.

Toköz;

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz açıklamasında; "Dün'den beri 13 İl ve 41 Ayrı nokta da çıkan yangınların önüne bir türlü geçilemiyor.
Bu çıkan yangınların altında art niyet vardır, kasıtlı ve bilinçli olarak çıkartılmıştır kimse doğal sebeplerle çıktı yalanları ile toplumu kandırmaya çalışmasın.
Uçak filosu kurmasını bilen hükümet ne yazık ki yangın helikopterleri almayıp keyfi kullanım için alınan uçaklar ile resmen ülkeye ve millet'e ihanet etmiştir.
13 il de eş zamanlı çıkan yada çıkartılan yangınlar da hiç bir ülkeden yardım istenmemesi de dikkatimizden kaçmadığı gibi  AKP hükümeti'nin ülke yönetim anlayışının ihanet hanesine yazılmıştır.
Bütün kaynakları 19 sene de tüketen AKP hükümeti, cebini doldurmaya devam edebilmek için üzülerek ve kahrolarak söylüyorum ki! Yeni Rant alanları oluşturmak için bu yangınların çıkmasında ve çıkartılmasında baş rol oynamaktadır.
Üzülerek ve yakından takip ettiğimiz çıkan yangınlar da can kaybı olmaması ve bir an önce kontrol altına alınması için dua ediyoruz.
Toplum olarak üzerimize düşen ne olursa İYİ PARTİ UŞAK İL BAŞKANLIĞI olarak her koşulda yangın çıkan bölgelerde ki vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim."ifadelerini kullandı.