GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 07:14   Güncelleme : 05-07-2021 07:14

 TÜGVA BAŞKANI YASİN ASLAN GÜVEN GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye gençlik Vakfı kısa adı Tügva uşak şubesinin   3.olağan genel kurulu Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı 3.olağan genel kurulunda Süheyl Yasin Arsla' Güven tazeledi. Üçüncü olağan genel kuruluna Bölgemizden Sorumlu Genel Başkan Yardımcım Fatih Yüksele , Genel Başkan Yardımcım Mustafa Yüksele , Bölge Sorumlum Abdülhamit Baltaya,Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş. Ak parti Uşak İl Başkanı Avukat Fahrettin Tuğrul Uşak Belediye başkanyardımcısı gökhan Yalçın eski Uşak Belediye Başkanı Nurullah cahan ve bir çok davetli katıldı. Tügva Uşak il Başkanı yasin Aslan Güven,genel kurulda konuşma yaptı.

 TÜGVA BAŞKANI YASİN ASLAN GÜVEN GÜVEN TAZELEDİ

ARSLAN,yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. Sayın Milletvekillerim, Sayın Genel Başkan Yardımcılarım, Sayın Belediye Başkanlarım , Sayın AK parti ve MhP il ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarım  Sayın Rektörüm ,Sivil Toplum Kuruluşları i l ve ilçe Temsilcileri, Kıymetli hazirun ve daha sayamadığım mühterem misafirler, çok değerli genç kardeşlerim.

Sizleri Sevgi, Saygı Ve Muhabetle Selamlamaların en güzeli ile selamlıyorum.  esselamüaleykeeyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berakatüh.. saygıdeğer misafirler, Değerli basın mensupları, Konuşmama başlarken, ilk olarak aklımdan " hikayemiz iki yıl önce başladı " demek geçti. Sonra düşündüm ve kendi kendime ; bu sadece bizim hikayemiz değil dedim.

Bu hikaye, insanlık tarihiyle başlayan ve kıyamete kadar devam edecek olan " Hakkı tutup kaldırmanın hikayesidir

Bu hikaye ; Firavuna karşı Musa'nın yanında olmanın hikayesidir ! Bu hikaye Hazreti İbrahim'in ateşini söndürmek için su taşıyan karıncanın hikayesidir Bu hikaye;Uhuddabedenini Hz Peygambere siper eden Hz Mus'abın hikayedir. TÜGVA'nın derdi, davası, ufku, gençleri Sadece madde planında kurtarmak değil mana ve ruh planında onları ilmek ilmek işlemek, gençlere sorumluluk vermek, genç kardeşlerimizin önlerini açmaktır. Hiç kimsenin endişesi olmasın , söylediklerimizi başaracak imana da imkana da sahibiz Elhamdülillah

Vakfımız kökü mazide ufku atide boy veren, hakkı ve adaleti dünyaya yayacak nice nesiller yetiştiriyor ve yetiştirecektir de Allah'ın izni ile. Bizim bir elimiz Hz Yavuz'un beyaz atının yelesinde diğer elimiz İHA ve SİHAların kumandasındadır.

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak için 2023 , 2053 ve 2071 hedeflerimiz için durmadan el ele ihlasla ALLAH ve resulünün emrinde kuran ve sünnete sıkı sıkıya bağlanarak çalışacağız . Aramızdan yeni Halid Bin Velid'ler,   ,SelahhadinEyyübi'ler, Sümeyye'ler, Esma'lar, Alparslan'lar, Fatih'ler, Selçuk Bayraktalar yetiştireceğiz inşallah. Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa etmek için durmadan tüm uşak birlik içinde çalışacağız.

Unutmayalımki birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır.

Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte , bayrağı devraldığımız günden bu yana, merkez ve ilçelerimizdeki, tüm ortaokul ve liselerimizde kulüplerimiz ve gönüllü kardeşlerimiz aracılığı ile yüzlerce kardeşimize ulaştık. Sevinçlerine ve hüzünlerine ortak olduk,birlikte ciddi faaliyetler gerçekleştirdik. Eğitim ve öğretim hayatlarına önemli katkılarda bulunduk.En önemlisi kardeş olduk, kardeşlik hukukumuzu ölene kadar sürdürmek için sözleştik.

Üniversite teşlikatlarımızaracılığı ile onlarca kardeşimize maddi ve manevi destek olduk, burs imkanları sağladık. Birlikte geziler sosyal aktiviteler,maneviproğramlar, düzenledik

Çalışan genç kardeşlerimizle SALİHLERİ BAHÇESİNDE HER HAFTA tefsir sohbetlerinde buluştuk.

Ortaokullu , liseli , hanım kardeşlerimizle bir çok alanda türkiye derecelerini ilimize kazandırdık.

Şehrimizin yeni iha ve sihalarının temellerini atacak gençlerimiz için genel merkezimizin desteği ve ilimizin çalışmaları ve gayreti neticesinde Şehrimize icathanemizikazandırdık 

2 yıl boyunca pandemiye rağmen gece gündüz demeden gençlerimiz için şehrimiz ve ümmetimiz için uşak'ta dolu dolu ve geri dönüşleri kaliteli toplam 2080 adet faaliyet gerçekleştirdik.

Bu yolda yalnız değildik ! Bize her zaman destek olan büyüklerimiz oldu. Hepsinden Allah razı olsun . Belki onlar isimlerinin Söylenmesini bile istemeyecekler amabiz.