GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2021 23:08   Güncelleme : 30-11-2021 23:23

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN GENEL BAŞKANI NURİ ÜNAL UŞAK'TA

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN GENEL BAŞKANI NURİ ÜNAL  UŞAK'TA

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN GENEL BAŞKANI NURİ ÜNAL  UŞAK'TA

Türk Diyanet Vakıf-Sen Uşak Şubesi, genel başkanlarını ağarladı. Türk Diyanet Vakıf-Sen yöneticileri Mega Müjde Salonunda verilen  kahvaltıda buluştu. Toplantı Kuran-ı Kerim  tilavetiyle başladı.  Toplantıda ilk olarak söz alan Türk Diyanet Vakıf-Sen Uşak Şubesi Başkanı Yusuf Dokur konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Başkan Dokur;  konuşmasın Uşak’a gelen genel başkan Nuri  Ünal’a itafen “Marifet iltifata tabidir, düsturundan hareketle sizleride aramızda görmekten mutlu olduk dedi . Bizler siyasetçi değiliz kesinlikle bunun altını çiziyorum. Kimse bizi siyaseten bir yere koymaya çalışmasın. Siyasetin rengi bellidir, bizimde bulunduğumuz taraf bellidir. Bizim tek gayemiz tek derdimiz kurumumuzun ve Uşak’ta sayın müftümüzün önderliğinde Uşak il müftülüğünün hizmetlerinin gelişmesinde katkıda bulunmaktadır” dedi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal  konuşmasında şunları söyledi; "Diyanet İşleri Başkanlığımız, laiklik ilkesi doğrultusunda bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında herkesin ve her kesimin hocası olarak bu millete yüce din İslam'ı anlatan, öğreten bir kurumdur"

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Diyanet İşleri Başkanlığının laiklik ilkesi doğrultusunda bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında herkesin ve her kesimin hocası olarak millete yüce din İslam'ı anlatan, öğreten bir kurum olduğunu belirterek, "Bizim işimiz siyaset değildir." dedi.

Kamu Sen Uşak İl Temsilcisi İrfan Kılınçer’de  konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek, şunları söyledi; “Farklı camialarda mücadele veriyoruz,  aynı geminin içindeyiz,  bu gemi batarsa beraber batacağız çıkarsa beraber çıkacağız” dedi.

Uşak İl Müftüsü Kazım Güzel katılımcılara teşekkür ederek selamlama konuşması yaptı.