GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 19:41   Güncelleme : 07-09-2021 20:00

Türklerin THY ile Türkiye'ye girmesi yasak! Utanç tablosu

Sanayici ve işadamı Bekir Güneşhan Güney Afrika'dan İstanbul'a gelirken yaşadığı zorluğu egeseeshaber.com'a anlattı.

Türklerin THY ile Türkiye'ye girmesi yasak! Utanç tablosu

Sanayici ve işadamı Bekir Güneşhan geçtiğimiz günlerde Güney Afrika'ya gitmesinin ardından Türkiye'ye dönmek içi yaşadığı zorlu süreçte THY'den uçak bileti aldığını fakat Türkiye'ye THY uçakları ile beş ülkeden giriş yasağı olmasından dolayı alamadığını söyledi. Güneşhan, yaşadığı sürecin utanç verici olduğunu belirtti. 

Sanayici ve işadamı Bekir Güneşhan, Türk vatandaşlarının Türkiye'ye gelebilmesi için yabancı bir uçak firmasıyla gelmesi gerektiğini ve 14 gün de karantina süreci olduğunu sözlerine ekledi. Güneşhan, karantina sürecinin ise belirli illerde ve belirli otellerde yapıldığını, otellerin de gecelik fiyatının bin 600 TL olduğunu ifade etti. Güneşhan, gidiş ve gelişlerde coronavirüs tesitini yaptırdığını, iki doz aşısını olduğunu belirterek; "Hiçbir eksik ve sorunum yok fakat 3-4 saat kala THY ile Türkiye'ye uçamadım 3 saat sonra Katar'ın uçağı vardı, Türkiye aktarmalıydı Antalya bileti aldık. Antalya'da bulunan otelle hava yolu şirketinin anlaşmalı olmadığını öğrendim." dedi.

Sanayici ve işadamı Bekir Güneşhan Türkiye'ye THY ile İstanbul aktarmalı Ukrayna uçağı ile geldiğini ve Ukrayna'dan da Ankara'ya geldiğini ifade etti.