GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 19:09   Güncelleme : 25-06-2021 19:09

TUZED Genel Başkanı Ömer Doğan Kayseri'de basın toplantısı düzenledi

TUZED Genel Başkanı Sayın Ömer Doğan 21.06.2021 tarihinde Merkezi Kayseri de bulunan TUZED (Tüm Uzmanlar ve emeklileri km Derneği) binasında tüm TUZED bölge başkanları il ilçe temsilcileriyle istişare toplantısı düzenledi.

TUZED Genel Başkanı Ömer Doğan Kayseri'de basın toplantısı düzenledi

Toplantının ardından tüm TUZED yönetimi ile Kayseri gazeteciler cemiyetine gidermek oradada geniş ve kalabalık bir kitle ile basın açıklaması gerçekleştirdi.


Doğan yaptığı açıklamada çalışan emekli ve mağduriyet yaşayan tüm uzman Çavuş ailesinin genel sorunlarından bahsetti. Geçtiğimiz Mart ayında uzman çavuşları ilgilendiren kanunlaşan 5 maddeden bahsetti. Devletimiz bizim sorunlarımıza sessiz kalmadı çözüm odaklı her türlü iyileştirme yaptı dedi. Fakat kısmen iyileştirilmeyen eksik kalan çok önemli sorunlardan bahsederek özellikle vurgu yaparak çözüm istedi

Başta 6000 sayılı kanun mağdurları Uzman Çavuşlar için açıkttan resen emekli edilenler malül emekliler sorunları dile getiren sayın Doğan diğer çalışanlar içinde çok önemli konulara değindi. 

Eğitim sorunu, okul sorunu, atama yönetmeliği, nöbet yönetmeliği, sicil yönetmeliğini, sağlık sorunu, 
astsubaylığa geçme yüzdeleri, lojman yüzdelerinin artması, rütbekerin kıdemden sayılması, uzman çavuşların aile bütünlüğünün sağlanması, sözleşme sorunları gibi önemli konulardanda bahsederek yasal bir düzenleme yapılmasını istedi. Bir buçuk saat süren toplantıda gazeteciler cemiyetine ve katılım sağlayan tüm TUZED yönetimine teşekkür ederek toplantı sona erdi.