GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 12:50   Güncelleme : 27-05-2021 12:50

Ülkü Ocakları çevirimiçi bilgi yarışmaları hız kesmeden devam ediyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi’nin hazırladığı ‘BilgiOcakta’ sitesinde ödüllü çevrimiçi yarışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Ülkü Ocakları çevirimiçi bilgi yarışmaları hız kesmeden devam ediyor

Son zamanlarda eğitim alanında yaptıkları çalışmalar ile adından birçok kez bahsettiren Ülkü Ocakları, BilgiOcakta ile Türkiye genelinde LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Deneme Sınavlarına devam ediyor. İlk sınavı geçtiğimiz hafta gerçekleştiren Ülkü Ocakları ikinci sınavı 30 Mayıs Pazar günü saat 18.00’da BilgiOcakta internet sitesi üzerinden gerçekleştirecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler sistem üzerinden kayıt oluşturarak kendilerini sınav öncesi değerlendirebilecekler. 

BilgiOcakta ve LGS Deneme sınavları hakkında konuşan Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Muhittin Selçuk Bozkurt, yapılan proje ile gençlerin eksiklerini ve Türkiye genelinde dereceleri daha iyi ölçebilecekleri söyledi. Bozkurt, ‘’Ülkü Ocakları olarak pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile öğrenim hayatını sürdüren çocuklarımız için Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin hazırlamış olduğu BİlgiOcakta’yı ücretsiz kamuoyuna sunduk. İlköğretim – lise – lisans ve yüksek lisans alanında 7’den 70’e birçok vatandaşımızın kullanabileceği bu program sayesinde vatandaşlarımız sınavlara kendilerini daha iyi hazırlayabilirler.’’ dedi.

BİLGİOCAKTA İLE BİLGİ VE EĞLENCEYE ÜCRETSİZ ULAŞABİLİRSİNİZ

BilgiOcakta sayesinde eğlenirken öğrenmenin ve sanal ortamda daha verimli vakit geçirmenin mümkün olduğu belirten İl Başkanı Muhittin Selçuk Bozkurt, siteye ücretsiz şekilde kayıt olunabileceğini ifade etti.
İl Başkanı Bozkurt, ‘’LGS Deneme sınavları ile Türkiye’nin her noktasından çevrimiçi sınavlara katılan arkadaşlarımızla kendiniz test ederek eksik konularınızı daha çabuk tamamlayabilirsiniz. Gençlerimizin okullarından uzak kaldığı bu dönemde arkadaşları ile birlikte sanal ortamda birbirleriyle kaliteli zaman geçirmeleri için sitemize göz atabilirler.’’ şeklinde konuştu.