GÜNCEL

ULUBEY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİNDE MASAL ANLATIMI

Ulubey ilçe halk kütüphanesinde kütüphane haftası etkinlikleri içerisinde masal anlatımı yapıldı.

ULUBEY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİNDE MASAL ANLATIMI

Uşak gelişim derneğinin katkılarıyla 4. Sınıf öğrencilerine yapılan masal anlatımı kütüphane
haftası kutlama etkinliklerine ayrı bir renk kattı.

Uşak Gelişim Derneği başkanı ve aynı zamanda storyteller (hikayeci) olan Rağıp Bayraktar tarafından yapılan masal anlatımında dernek gönüllüsü ve amatör tiyatrocu olan Ali Kaytan ve Mehmet Türker’ ile dernek başkan yardımcısı İsmail Şimşek figüranlık yaptı. 

Canlandırmalı gerçekleştirilen “Kambur Şehzade” isimli masal anlatımında dedikodu ve gıybetin kötülüğü anlatılıyordu. Ulubey İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilen masal anlatımı için konuşan dernek başkanı Rağıp Bayraktar, Uşak Gelişim Derneği olarak sloganımız “ Yatırımın en değerlisi insana yapılandır”. İlköğretim öğrencileri için masal anlatımı yapıyoruz. Orta öğretim öğrencileri
içinde hikayecilik tekniğiyle kişisel gelişim sunumları yapıyoruz. Yani insana yatırım yapmaya gayret ediyoruz.

Amacımız gerek masallarla gerek hikayelerle evlatlarımızın temiz ruhlarına temiz duygular üflemek. Pandemi dolayısıyla bir yıldır proğram yapamıyoruz. Ancak, pandemi bittiğinde ülkemizdeki bütün çocuk ve gençlere gerek kendimiz, gerekse yeni yetiştireceğimiz masalcılar vasıtasıyla ulaşmak istiyoruz. Ulubey kaymakamlığına ve İlçe Halk Kütüphanesine bu imkanı tanıdıkları için ayrıca çok teşekkür ediyoruz”