UŞAK
Giriş Tarihi : 28-06-2021 22:59   Güncelleme : 28-06-2021 22:59

Ulubey'e önemli yatırım!

Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Uşak Milletvekili Mehmet Altay Kanyon Macera Parkı'nı Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu ile birlikte ziyaret etti.

Ulubey'e önemli yatırım!

Ulubey'de yapımı tamamlanan Ulubey Aile Sağlığı Merkezi ile birlikte henüz daha yapımları devam eden Kanyon Macera Parkı'nı ve halısahayı ziyaret eden AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, alanda incelemelerde bulunduğunu açıkladı.

Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu ile birlikte ziyaret ettikleri projelerlerle ilgili olarak konuşan Altay, projelerin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ulubey Belediyesi'nini ortak yürütüldüğünü yüzde 90'ını ise Zafer Kalkınma Ajansı'nın hibe ettiğini belirten Altay, projelerin 2.224.800 TL değerinde bütçelerden oluştuğunu ifade etti. 

"ULUBEYLİ HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, "Lavanta Kanyon Tarih Bir Yerde, Uzakta Değil Ulubey'de" projemize ait tesisi ve lavanta bahçelerini ziyaret ettik. Ulubeyli hemşehrilerimize tıbbi ve aromatik bitkileri yetiştirme, Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara verilen tasarım, girişimcilik eğitimleri ve proje kapsamındaki işleme tesisi ile gelir getirici faaliyetlerin geliştirilmesiyle istihdamın arttırılması ve kentsel alanlara göçün engellenmesi amaçlı projemiz, lavanta başta olmak üzere tıbbı ve aromatik bitki üretimi arttırılıp  tarım, tarih (Blaundus Antik Kenti) ve doğa (Ulubey Kanyonları) harmanlanarak Ulubeyimizin turizm potansiyeline de katkı sunmaktadır. Ulubeyli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.