SİYASET
Giriş Tarihi : 03-08-2021 14:00   Güncelleme : 03-08-2021 14:44

Uşak AK Parti basın mensuplarıyla bir araya geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak İl Başkanlığı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi ve AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul'un başkanlığında düzenlenen kahvaltıya Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da katıldı.

Uşak AK Parti basın mensuplarıyla bir araya geldi

AK Parti Uşak İl Teşkilatı Uşak'taki basın mensuplarıyla bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Av.Fahrettin Tuğrul'un başkanlığındaki kahvaltıya AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş'in yanı sıra AK Parti Uşak Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da katıldı.

"ŞEHRİMİZİN BÜTÜN KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİK"

Basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltıda açıklamalarda bulunan AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul'un orman yangınlarında hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diledi. İl teşkilatı olarak birinci görevlerinin AK Parti'yi seçimlerde başarılı kılmak olduğunu ifade eden Tuğrul, "2023 Haziran ayında yapılacak seçimlerin startını 31 Mart 2019 tarihinin akşamında başlamış olduk. Uşak'ta sahaya hakim olan, vatandaşlarını tüm hıızıyla sürdüren tek parti; AK Parti. Toplumun tüm kesimiyle buluşmalarımız devam ediyor. Mart ayından bu yana şehrimizin bütün köylerini ziyaret ettik." dedi. Tuğrul, ayrıca AK Parti'nin 53 bin üyeyle en büyük organizsayın olduğunu da sözlerine ekledi.

"BİZ BİRİLERİNE CEVAP VERMİYORSAK EDEBİMİZDENDİR"

Orman yangınlarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan AK Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, muhalefetin rant için yaktıkları yönündeki ifadelerine de çok sert tepki gösterdi. Tuğrul, "Biz birilerine cevap vermiyorsak bu bizim edebimizdendir. Ülkemizdeki orman yangınlarına AK Parti hükümetine rant sağlamak için yapıyor diye açıklama yapmış. Bu, aklın ve izanın tükendiği son nokta. Bu siyaset değil. Bu yangınların bir kısmının terör saldırısı olduğu ortada. Vatanımıza, milletimize, hizmet etmek için cumhurbaşkanımızın liderliğinde mücadeleye devam edeceğiz." dedi.

ALTAY: YANGINLARI 110 TANESİ KONTROL ALTINA ALINDI

Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise orman yangınları sırasında hayatını kaybedenlere başsağlığı dilerken geçmiş olsun dileklerini iletti. Türkiye'de meydana gelen yangınların 110 tanesinin kontrol altında olduğunu vurgulayan Altay, iki şehirde ve altı bölgede mücadelenin devam ettiğini ifade etti. Altay, "10 bin uçak, 45 helikopter, 1 İHA ve 100'ün üzerinde arazöz ile 4 binin üzerinde orman muhafaza memurunun gayretli çalışmaları var. Diğer taraftan AFAD ve tüm kamu kuruluşları bu felaketin önlenmesine ilişkin büyük bir çaba ve gayret gösteriyor." dedi.

Uşak'taki orman yangını ile ilgili konuşan Altay, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile halkın yoğun gayret gösterdiğini belirtti.

AŞI YAPTIRMAYANLARA KISITLAMA YOLDA MI?

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise coronavirüsle ilgili önemli bilgiler verdi. Güneş özellikle aşı yaptırmayan kişilere yönelik tedbirlerin gelebileceğini belirtti. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, "Aşı yaptırmayanlara karşı toplu taşıma, alışveriş merkezleri gibi yerlere kısıtlama getirilebilir." dedi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise hem coronavirüs vakaları ile ilgili hem de Uşak'ta geçtiğimiz günlerde çıkan orman yangını ile ilgili biligler verdi.