SİYASET
Giriş Tarihi : 20-08-2021 19:06   Güncelleme : 20-08-2021 19:06

Uşak AK Parti il merkezi ve ilçeleri ziyaret ediyor

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul çalışmalarına ara verilen yaz döneminde il merkezi ve ilçelerini ziyaret etti.

Uşak AK Parti il merkezi ve ilçeleri ziyaret ediyor

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay AK Parti yöneticileri, teşkilatları, yerel yönetimleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlar, esnaflar ve halkla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

AK Parti Uşak Milletvekili yaptığı açıklamada; 

Bu ziyaretlerde halktan gelen istek ve soruları cevaplandırıyor, hem de devam eden yatırımlar hakkında bilgi veriyor. Bu kapsamda; Ulubey ilçesinde yapımı devam eden Kanyon Macera Parkı, Ulubey Halısahası ve yapımı tamamlanan Ulubey Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Ayrıca Ulubey İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün Ulubey Belediyesi ile ortak yürüttüğü ve yaklaşık %90'ı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından hibe olarak karşılanan 2.224.800 TL bütçeli  "Lavanta Kanyon Tarih Bir Yerde, Uzakta Değil Ulubey'de" projemisine ait tesisi ve lavanta bahçelerini ziyaret ettik.

Ulubeyli hemşehrilerimize tıbbi ve aromatik bitkileri yetiştirme, Halk Eğitim Merkezi tarafından kadınlara verilen tasarım, girişimcilik eğitimleri ve proje kapsamındaki işleme tesisi ile gelir getirici faaliyetlerin geliştirilmesiyle istihdamın arttırılması ve kentsel alanlara göçün engellenmesi amaçlı projesi, lavanta başta olmak üzere tıbbı ve aromatik bitki üretimi arttırılıp  tarım, tarih (Blaundus Antik Kenti) ve doğa (Ulubey Kanyonları) harmanlanarak Ulubey'in turizm potansiyeline de katkı sunmaktadır. Karahallı ilçemizi ziyaretimizde, yapımı devam eden Karahallı Devlet Hastanesi binasını, Clandıras Tesislerini, Karahallı Kaymakamlığını, Karahallı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Gül ve Alfaklar köyünü ziyaret ederek yönetici ve vatandaşlarımızla bir araya geldik, sohbet ettik.

Yatırımları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldık. Sivaslı İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek teşkilat üyelerimizle bir araya geldik. Ardından yapımı devam eden Yeni Sivaslı 30 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatını gezerek incelemelerde bulunduk.

8 bin 600 metrekare kapalı alanı, 2 tanesi acil olmak üzere toplam 16 polikliniği, 5 yataklı diyaliz ünitesi, 2 ameliyathanesi olan ayrıca içinde tuvaleti ve banyosu bulanan 1 veya 2 kişilik nitelikli odası ve ayrı acil girişi olan yeni hizmet binamız sayesinde Sivaslılı hemşehrilerimiz daha konforlu bir sağlık hizmeti alacak. Daha sonra Özbeyli, Hanoğlu, Cinoğlu ve Erice köylerimize giderek köylülerimizle sohbet ettik, ihtiyaç ve isteklerini dinleyerek köylerimizin ihtiyaçları için gerekli çalışmaları başlattık.

Banaz İlçe Başkanlığımızda teşkilata mensup kardeşlerimizle buluştuktan sonra Banaz Öksüz Köyümüzde Mevlid programına katılarak köylülerimizle ve Muhtarımız İsmail Ertuğrul ile sohbet ettik. Daha sonra Banaz Muhtarlar Derneği Başkanımız Remzi Taşçı'nın köyü Hasanköy'e geçerek kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Susuzköy Muhtarımız Kenan Çiğetay'a taziye ziyaretinde bulunduk. 16 Ağustos'ta Eşme Kaymakamlığı, Eşme Belediyesi, yapılmakta olan Eşme Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Hızlı Tren İnşaatı ve Yeleğen Belediyemizi ziyaret ettik. Eşmeli esnaf kardeşlerimize de hayırlı işler dileyerek kısa sohbetler gerçekleştirdik. Hem Belediye hem de Hükümetimiz nezdinde Eşmeli hemşehrilerimize hizmet verecek yatırımlarımızın devamının geleceği müjdesini ilettik.