GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 23:12   Güncelleme : 06-08-2021 01:15

Uşak CHP ve Uşak Gazeteciler Derneğinden yangın bölgelerine yardım eli!

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Uşak İl Temsilciliği yangın bölgelerine yardım ellerini uzatıyor.

Uşak CHP ve Uşak Gazeteciler Derneğinden yangın bölgelerine yardım eli!

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı ve Türkiye Gazeteicler Cemiyeti Uşak Şubesi Antalya'nın Manavgat ve Muğla'nın Marmaris ilçelerinde çıkan orman yangınlarında zor durumda kalan vatandaşlara ve bölgede bulunan gazetecilere yardım elini uzattı.

6 AĞUSTOS CUMA GÜNÜ BÖLGEYE GİDİYOR

CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, malzemelerin yarın bölgeye gideceğini söyledi. Dümen, "Gazeteciler Cemiyeti'nin getirdiği bölgedeki gazetecilere iletmek üzere el feneri ve diğer hayırsever vatandaşlarımızın yangın bölgesindekilere ihtiyacı olan malzemeleri teslim edeceğiz. Bütün hayırseverlere sizin adınıza teşekkür ederim." dedi.

"BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE NEYE ÜZÜLECEĞİMİZE ŞAŞIRDIK"

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz, "Bu hükümet döneminde neye üzüleceğimize şaşırdığımız bir dönemden geçiyoruz buna rağmen dayanışma içerisinde çözüm bulmaya çalışıyoruz. Marmaris ve Manavgat'taki Kadın Kolları Başkanlarımızla görüşmelerimiz sonucunda tespit ettikleri ihtiyaçları yardımseverlerle edinmeye çalıştık." Gazeteciler Cemiyeti'yle bu yardımları topladıkların Ayaz, "Yarın bunları yerine ulaştıracağız." diye konuştu.

"HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Uşak Şube Başkanı Elif Şentürk ise gazetecilere tepe lambası, gaz maskesi ve gaz maskesi filitresi topladıklarını ifade etti. Şentürk yaptığı açıklamada; "Arkadaşlarımız nakliye yapacakları için elimizde olan tepe lambalarını getirdik. Hepimize geçmiş olsun diyorum." diye konuştu.

"BU YANGINI HALK SÖNDÜRECEK"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ise yangın çıktıktan yaklaşık 3 gün sonra Uşak İl Örgütü olarak yardım topladıklarnı belirtti. Karaoba, "Bu ülkeyi yönetenler muhalefete çamur atıyor, yayın yapanları terörist yapıyor, parasını verdik mi biter diyor. Bu yangından çok önemli bir sonuç ortaya çıkarıyoruz; biz birlikte olduk. Bu yangını halk söndürecek. Bu yangının gerçek söndürüleceği yer erken seçimde sandığa ikiyüzlü davrananların, uçakları varken söndürme uçağı almayanların, 3-4 milyon$ yok diye THK'nin uçaklarını tamir etmeyip Somali'ye 30 milyon$ yardım edenlerin yangınını söndürecek." dedi.