GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 17:44   Güncelleme : 23-08-2021 18:22

Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ahmet Yılmaz tekrar aday!

Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ahmet Yılmaz 9 Eylül'de gerçekleşecek olan seçimde tekrar aday olduğunu açıkladı. Yılmaz, Egeseshaber.com Gazetesi'ne verdiği özel röportajda bugüne kadar yapılanları anlattı.

Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ahmet Yılmaz tekrar aday!

Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Derneği'nin seçimine az bir zaman kala dernek başkanı Ahmet Yılmaz Egeseshaber Gazetesi'ne konuştu. Yapılacak olan seçimde tekrar aday olan Yılmaz, derneğin bugüne kadar ne gibi çalışmalar yaptığını da anlattı. 1995 yılında kurulan Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Derneği'nin aynı zamanda kurucu üyesi ve ilk başkanı olan Ahmet Yılmaz, "2000 yılında Tarım Bakanlığı'nın süt üretimine teşvik ödemeye başladı ve bu tarihten sonra birlikte ilgi arttı." dedi.

"45 TON CİVARINDA SÜT TOPLUYORUZ"

Derneğin 3 bin üyesinin olduğunu da ifade eden Yılmaz, Uşak'ta dört ilçede şubelerinin olduğunu, 30'a yakın da personelin bulunduğunu aktardı. Uşak Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Başkanı Ahmet Yılmaz; "2002 yılında süt toplama işine başladık ve yaklaşık 19 yıldır süt toplama faaliyetini yürütüyotuz. 45 ton civarında süt topluyoruz ve bunu pazarlıyoruz. Ayrıca üreticinin her türlü yem ve yem katkılarını, alet-makine ihtiyaçlarını karşılıyoruz." ifadelerine yer verdi.

SİGORTA ŞİRKETİ KURULUDU

2007 yılında sigorta şirketi kurduklarını da ifade eden Yılmaz, şirketin, derneğe ait olduğunu ve dernek üzerinden de üreticilerin her türlü sigorta hizmetlerini gördüklerini vurguladı. 2010 yılında 67 bin metrekarelik arsa aldıklarını ve buranın vasfını değiştirerek arsa aldıklarını da sözlerine ekledi.