GÜNCEL

UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü 19-26 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.

 UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMALARI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü'nün paylaştığı bilgilere göre Asayiş Şube Müdürlüğü 17 bin 095 kişinin sorgulandığını aranan 38 kişinin de yakalandığını açıkalrken; yakalanan 38 kişiden 27'si tutuklandı. 

KOM ŞUBE 6 OLAYIN GERÇEKLEŞTİĞİNİ AÇIKLADI

19-26 Mart 2021 tarihleri arasıdna Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 6 olayın gerçekleştiği bigisini paylaşırken beş şüpheli hakkında da işlem yapıldığını bildirdi.  150 bin sahte/kaçek makaronun ele geçirildiği haftada 35 araç ve 42 kişi de arama gerçekleşti. Enerji Piyasa Denetleme Kurumu (EPDK) kapsamında bir akaryakıt istasyonunda denetleme yapıldı.

NARKOTİK EKİPLERİNDEN 14 OPERASYON

Narkotik Şube Müdürlüğü geride bırakılan haftada 14 operasyonun gerçekleştiği bilgisini paylaştı. 21 kişiye adli işlem yapıldığı haftada 2 kişi ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Operasyonlarda 2 kilo 904 gram esrar, 169 sentetik hap, 25 gram metamfetamin ile bir miktar bonzai ve eroin ele geçirildi. Narkotik Şube Müdürlüğü ayrıca 3 ruhsatsız tabanca, 20 tabanca fişeğinin operasyonlar sırasında ele geçirildiğini aktardı. Narkorehber programı kapsamında 14 katılımcıya seminer düzenlendi.

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA 4 OPERASYON

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise 4 olayın meydana geldiğini (2 adet nitelikli dolandırıcılık ve 2 adet müstehcenlik) ve üç şüpheli hakkında da adli işlem başlatıldığını; bir kişinin ise sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışmaları neticesinde bir şüpheli kişiyi yakaladı. TEM Şube'nin yakaladığı kişi, çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

BİNDEN FAZLA KAMUYA AÇIK ALANA DENETLEME 4 BİNDEN FAZLA ARACA KONTROL 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bin 163 personelin ve 427 ekibin görev aldığı haftada bin 295 kamuya açık alanda denetleme gerçekleştiği; denetimlerde 240 kişiye ise yaptırım cezası uygulandığı bildirildi. Trafik Şube ise 4 bin 543 araçta kontrol gerçekleştirirken; 36 aracın trafikten men edildiğini ve 722 araç sürücüsüne de para cezası uygulandığını bildirdi.