GÜNCEL

UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMASINI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü 26 Mart-02 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.

UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMASINI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü'nün paylaştığı bilgilere göre Asayiş Şube Müdürlüğü 22 bin 806 kişinin sorgulandığını aranan 43 kişinin de yakalandığını açıkalrken; yakalanan 43 kişiden 23'ü tutuklandı. 

KOM ŞUBE 7 OLAYIN GERÇEKLEŞTİĞİNİ AÇIKLADI

26 Mart- 02 Nisan 2021 tarihleri arasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 7 olayın gerçekleştiği bigisini paylaşırken sekiz şüpheli hakkında da işlem yapıldığını bildirdi. 1 tabanca, 26 tabanca mermisinin ele geçirildiği haftada iki akaryakıt istasyonu da denetlendi.

NARKOTİK EKİPLERİNDEN 10 OPERASYON

Narkotik Şube Müdürlüğü geride bırakılan haftada 10 operasyonun gerçekleştiği bilgisini paylaştı. 38 kişiye adli işlem yapıldı. Operasyonlarda 164 sentetik hap, 53 gram metamfetamin, 4 bonzai ile birlikte bir miktar esrar ele geçirildi. Narkotik Şube Müdürlüğü ayrıca 1 adet hassas terazi, 1 adet metal jop, 1 ruhsatsız tabanca, 11 tabanca mermisinin operasyonlar sırasında ele geçirildiğini aktardı.

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA 4 OPERASYON

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise 16 olayın meydana geldiğini (5 adet nitelikli dolandırıcılık, 8 banka kartlarının kötü yönde kullanılması, 1 bilişim suçu ve 2 adet müstehcenlik) ayrıca iki şüpheli hakkında da adli işlem başlatıldığını bildirdi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışmaları neticesinde üç şüpheli kişiyi yakaladı. TEM Şube'nin yakaladığı kişilerse daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BİNDEN FAZLA KAMUYA AÇIK ALANA DENETLEME 4 BİNDEN FAZLA ARACA KONTROL 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bin 162 personelin ve 427 ekibin görev aldığı haftada bin 064 kamuya açık alanda denetleme gerçekleştiği; denetimlerde 145 kişiye ise yaptırım cezası uygulandığı bildirildi. Trafik Şube ise 12 bin 870 araçta kontrol gerçekleştirirken; 31 aracın trafikten men edildiğini ve bin 311 araç sürücüsüne de para cezası uygulandığını bildirdi.