GÜNCEL

UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMASINI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü haftalık çalışmasını kamuoyuyla paylaştı.

UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK ÇALIŞMASINI PAYLAŞTI

Uşak Emniyet Müdürlüğü 02-09 2021 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü 24 bin 240 kişiyi sorguladı. Arama kaydı bulunan 40 kişinin yakalandığı haftada 24 kişi ise tututklandı. 2 işyerine kumar oynatmaktan adli işlem; 9 kişiye ise kumar oynamaktan idari işlem yapıldı. 02-09 Nisan tarihlerinde  1 ruhsatsız tabanca, 1 kesici alet ve 8 mermi ele geçirildi. 

KOM ŞUBE 5, NARKOTİK ŞUBE 3 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise 5 olayın meydana geldiğini ve üç şüpheli hakkında da işlem yapıdlığı bilgisini paylaştı. Geride bırakılan haftada Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri 3 olayın meydana geldiğini, 4 şüpheli hakkında adli işlem yapıldığını ve 5 gram metamfetamin ile bir miktar sentetik habın ele geçirildiği bilgisini paylaştı. 

Terörle Mücadale Şubesi ise FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışmalar kapsamında bir kişinin yakalandığını ama gerekli işlemler yapıldıktan sonra serbest bırakıldığını açıkladı. 

BİN 371 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE PARA CEZASI UYGULANDI

Siber Suçlarla Mücadele Amirliği 02-05 Nisan tarihleri arasında 9 olayın meydana geldiğini bildirdi. Trafik ekipleri geride bıraklınan haftada 11 bin 341 aracın kontorl edildiğini açıklarken; 18 aracın trafikten men edildiğini ve bin 371 araç sürücüsüne de para cezası verildiğini kamuoyu ile paylaştı. 

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bin 162 personel ve 427 ekip görev aldı. Pandemi nedeniyle gerçekleşen denetimlerde bin 174 kamuya açık alan denetlendi ve 82 kişiye cezai işlem uygulandı.