SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2021 10:13   Güncelleme : 07-09-2021 11:15

Uşak İYİ Parti'den AK Partili Cahit Özkan hakkında suç duyurusu!

İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Uşak İYİ Parti'den AK Partili Cahit Özkan hakkında suç duyurusu!

 AK parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Cahit Özkan'ın İYİ Partililereyönelik ifadelerinden dolayı İYİ Parti'nin Uşak İl Başkanlığı Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Uşak İYİ Parti İl Başkanı Şener Toköz yaptığı açıklamada; " Uşak İyi Parti İl Başkanlığı Olarak il Başkanı Şener Toköz yaptığı açıklamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletilmesi üzerine Uşak Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığına Şikayet dilekçesi verdik. AK Parti Denizli Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Cahit Özkan'ın Genel başkanımız, kurucularımız ve partililerimizi FETÖ'cü olmakla suçlayarak çamur atma siyaseti yapan bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

YILMAZ:"İSPATLANMASINI İSTİYORUZ"

Eski Merkez Bankası Başkanı ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise açıklamasında ispatlanmasını istedi. Yılmaz, "İl başkanımızın da söylediği gibi Ak Partili vekilin Genel Başkanımız ve partimiz hakkında haddini aşan hadsiz iddilarını ispatlamasını istiyoruz diyerek suç duyurusunda bulunuyoruz. Biz mecliste defalarca FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın dememize rağmen başta Cahit bey olmak üzere Ak Partili vekiller karşı çıktı. Bunlar suç bastırmak için çamur atıyorlar bugün AK Parti'yi kazısan altından FETÖ çıkıyor, FETÖ'yü kazısan AK PARTİ çıkıyor." diye konuştu.