GÜNCEL

UŞAK, İZMİR VE İSTANBUL'DA EŞ ZAMANLI UYUŞTURUCU OPERASYONU!

Uşak Narkotik Şube Müdürlüğü sokak satıcılarına ve suç örgütüne operasyon düzenledi. Uşak merkez olmak üzere İzmir ve İstanbul'da da düzenlenen operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken; 10'u aşkın kişi de gözaltına alındı.

UŞAK, İZMİR VE İSTANBUL'DA EŞ ZAMANLI UYUŞTURUCU OPERASYONU!

Uşak'ta Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri sokak satıcılarına ve suç örgütüne 01/04/2021 tarihinde operasyon düzenledi. Uşak merkezli İzmir ve İstanbul'da da eş zamanlı gerçekleşen operasyonlarda 23 farklı adrese 32 ekip ve 135 personel katıldı.

19 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Emniyet ekiplerinin düzenlediği operasyonda aralarında suç örgütü liderinin de bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında 710 gram metamfetamin, 117adet extacy (ekstazi), 11 gram esrar, 73 sentetik hap, 15 gram toz esra, 5 gram bonzai; 1 adet hassas terazi, 4 tabanca ve bu tabancalara ait mermi, 2 bıçak ve 1 metal jopun ele geçirildiği açıklandı.

11 KİŞİ CEZAEVİNE SEVK EDİLDİ

Örgütlü uyuşturcu madde ticareti kapsamında operasyon gününe kadar 51 kişi hakkında uyuşturcu madde bulundurmak ya da kullanmaktan dolayı işlem yapılırken; 11 kişi ise torbacılıktan tutuklandı ve cezaevine sev edildi. Operasyon sırasında gözaltına alınan 19 kişi hakkında "örgütlü uyuşturcu madde ticareti" suçundan adli işlem yapıldığı ve işlemlerinin devam ettiği emniyet yetkilileri tarafından açıklandı.

Suç örgütü lideri, yöneticileri, torbacıları ile kullanan ya da bulunduran 71 kişi hakkında da adli işlem yapıldı.