SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2022 11:35   Güncelleme : 19-02-2022 11:35

UŞAK KAYAĞIL TERMAL TESİSİ KADERİNE TERK EDİLMEMELİ

Uşak belediyesi tarafından uşak halkının hizmetine geçirilen termal tesisi pandemiden dolayı kapatıldı.

UŞAK  KAYAĞIL TERMAL TESİSİ KADERİNE TERK EDİLMEMELİ

Atıl hale gelen termal tesisi adeta harabeye dönmüş vaziyette. Bu duruma sessiz kalmayan iyi parti ve CHP Belediye meclis üyeleri ile birlikte iyi parti Uşak il Başkanı Şener Toköz CHP il Başkanı Ali KARAOBA Kayağıl termal tesisi önünde bir basın açıklaması yaptı. 

Konuyu yakından inceleyen iyi parti Uşak Belediye meclis üyesi Tolga PİRİNÇÇİ "Şu anda bulunduğumuz tesis Uşak’ın en büyük tesisi. 8 yıl önce kurulan bu tesis Uşak Belediyesi Başkanı Mehmet Çakın seçildiğinde çalışır vaziyette idi, bir yıl kullanıldı, 2 yıl kapalı kaldı. şimdi harabe, kendi haline terk edilmiş durumda. Bakınız içler acısı bu tesisi şuaınki belediye koruyamayıp talan ettirdi en kısa zamanda burayı yapıp yeniden uşak halkının hizmetine sunmalı. Yalnız buranın tadilat yapılması yıkılıp yeniden yapılmasından daha maliyetli" dedi. 

İYİ Parti İYİ Parti İl Başkanı Şener Toköz "Uşak Belediyesi mülklerini teker,teker hiç edip satıyor. Biliyorsunuz Şelale Restoran’dı 2020 yılında 3 milyon, günümüzde işe 6 milyon liraya tekamül eden yatırım yapmışlardı. Şelale Restoran’dı bir otele 43 milyona satıp hiç ettikleri gibi Uşak Belediyesinin ve Uşak halkının değerleri yok ediliyor dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Karaoba’Bakın bir koltuğa gelebilirsiniz. Bir sorun var. Ben doktorum ameliyat yapacağım zaman “Bu benim yakınım olsa ameliyat yapar mıyım? diye kendime soruyorum, evetse ameliyatı yapıyorum. 

Kardeşim Belediye Başkanısın bak bu çatıya, tesise burası Uşak halkının nefes alıp verdiği yer insan bir araba satarken bile arabasını yıkıyor. Siz burayı viraneye çeviriyorsunuz. Burayı alana rant elde etmeye çalışıyorsunuz. Kovit’i bahane edip burayı kapattınız oysa tüm okullar açık o zaman öğrencileri riske atıyorsunuz yazık içler acısı Burası kimsenin malı değil burası milli servet Bakın bereket yağıyor sizin sevdiğiniz tek yeşil, dolar yeşili olmasın artık bıktık bu ülkeyi ne hale getirdiniz Uşak'ı da aynı hale getirmeyin dedi.