GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2021 19:31   Güncelleme : 11-12-2021 19:40

Uşak Kent Konseyi Basınla Bir Araya Geldi!

Düzenlenen basın toplantısında kentteki yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Uşak Kent Konseyi Başkanı Mehmet Kurnaz ve Kent Konseyi yöneticileri, kent konseyi hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Yeni yön

Uşak Kent Konseyi Basınla Bir Araya Geldi!

 

Yeni yönetimin gazetecilerle tanışması amacıyla düzenlenen toplantıya yerel basın mensupları katıldı.

Atapark Çayzade Sosyal Tesisinde gerçekleşen toplantıya  Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Uşak Yerel Basınının temsilcileri katıldı.  

Oldukça sıcak sohbet havasında geçen bu buluşmada Gazetecilerin fikir ve önerilerini de önemsediklerini belirten Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Başkan  Mehmet Kurnaz  güzel çalışmalara imza atacaklarına inandıklarını, bu konuda gazetecilerden de destek beklediklerini kaydettiler.

  

Katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Kurnaz  Kent Konseyi’nin çalışmalarından örnekler verdi, hedeflerini anlattı.

Uşak Kent Konseyi Başkanı Mehmet Kurnaz, kentimizdeki yerel basın mensuplarınında sorularını cevapladı. Düzenlenen basın toplantısında Uşak Kent Konseyi Başkanı Mehmet Kurnaz şunları söyledi;

“Kıymetli basın mensubu arkadaşlarım davetimize hepiniz hoş geldiniz.

Hepinizin malumu olduğu üzere 17 TEMMUZ 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısında üç aday olarak hizmet yarışına katıldık.

Genel kurula katılanların çoğunluğunun teveccühü ile birinci turda Yürütme Kurulu Arkadaşlarımızla beraber Uşak Kent Konseyinde üç yıl süreyle görev yapmak üzere seçildik. Seçildiğimiz günden itibaren düzenli olarak yürütme kurulu toplantılarımızı gerçekleştirerek, Yönetmelikte belirtilen hedefler doğrultusunda Uşak ve Uşaklı Vatandaşlarımız için neler yapabileceğimizi istişare ettik. 

Yönetmelik kapsamında oluşturulması gereken meclisler için 05 EYLÜL 2021 tarihinde genel kurul toplantısı gerçekleştirdik ve yapılan seçimlerde 

Kadın Meclisi  - Gençlik Meclisi ve Engelsiz Yaşam Meclislerini oluşturduk.

Böylece Oluşturulan Meclis başkanlarımızla beraber 14 Kişilik uyum içinde çalışan güçlü bir yürütme kurulu oluşturduk.

Öncelikle Uşak’ ın Kurtuluş günü etkinleri kapsamında Tiritoğlu parkında resim sergisi oluşturduk. Yine 2 adet kısa video çekimi ile Atatürk Etnografa Müzesi ve Kurtuluş anıtının tanıtımını yapmayı hedefledik.   

Yürütme kurulundaki arkadaşlarla beraber Ağaç Dikim kampanyasına katılım sağladık. 

-Kadın Meclisimiz tarafından köy okullarında eğitim alan öğrencilerimiz için yardımcı kitap vb eğitim malzemesi dağıtımı yapılmıştır.

-Kadın Meclisimiz tarafından Covid 19’ a karşı aşılama bilincinin arttırılmasına yönelik Sağlık Müdürlüğümüz çalışanlarının katkılarıyla Mahalle konaklarında ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirlediği 15 okulda seminerler yapılmıştır.

-İlimizde Otizmli öğrencilerin eğitim alabileceği özel otizm okulunun açılması hususunda ilgili Kamu kurum ve Kuruluşlarla irtibata geçilmiş proje kapsamında en yakın zamanda okulun faaliyete geçirilmesi için çalışılmaktadır.

- İlimizde Hizmet veren Uşak Eğitim ve Araştırma hastanesinde yoğun bakımda yatmak zorunda kalan ve Uşak’ta kalacak yeri olmayan yoğun bakım hasta yakınları için “Yoğun Bakım Hasta Yakınları Konuk Evi” olarak adlandırdığımız konuk evinin hayata geçirilmesi için proje hazırlanmış, bu hususta Kamu Kurum ve Kuruşlarla irtibat halinde çalışmaya başlanmıştır.

- İlimizin tarihi ve turistik yerlerinin öncelikle ilimizde yaşayan vatandaşlarımınız tanıması için “ Uşaklı Uşak’ı Tanıyor” projesi hazırlanmış bu Hususta Belediyemiz ve İl Kültür ve turizm Müdürlüğümüzle irtibat halinde çalışmaya başlanmıştır. 

-Su kaynaklarının korunması ve suyun tasarruflu kullanılması bilincinin arttırılmasına yönelik proje hazırlanmış, bu hususta Kamu Kurum ve Kuruşlarla irtibat halinde çalışmaya başlanmıştır.

- Evlerimizde bulunan kullanılmayan veya tarihi geçen ilaçların toplanarak tarihi geçmeyenlerin kullanılmasının sağlanması ve tarihi geçen ilaçların usülüne uygun bir şekilde imhasının sağlanarak düzensiz imha edilen ilaçlardan dolayı yer altı sularının ve toprağın zarar görmesinin engellenmesi projesi hazırlanmış Bu hususta Eczacılar Odası Başkanlığı ve Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ile irtibat halinde çalışmaya başlanmıştır.

-Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği ile ortaklaşa 16 Aralık 2021 Perşembe günü Akşam Saat: 19:30. da Atatürk Kültür Merkezi Salonunda Baş Hekim  Doç. Dr. Mücahit AVCİL tarafından Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan çalışmalar ve sunulan hizmetler hakkında bilgi sunumu yapılması hakkında bilgi sunumu yapılması”