GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 22:14   Güncelleme : 06-09-2021 23:38

Uşak Kent Konseyi'nde Rezzan Çağlar Kadın Meclis Başkanı seçildi

Geçtiğimiz günlerde oy çoğunluğu ile Mehmet Kurnaz kent Konseyi Başkanı seçildi. 5 eylül pazar günü yapılan kent konseyi kadın meclisi seçimlerinde Rezzan çağlar açık ara farkla 22 oyla kadın meclisi başkanı seçildi. Uşak'ta sevilen ismi Rezzan Çağlar kent konseyi kadın meclisi başkanı olarak görev yapacak kendisine görevinde başarılar diliyoruz

Uşak Kent Konseyi'nde Rezzan Çağlar Kadın Meclis Başkanı seçildi

BİZ KADINLAR ; hepimizin önceliği ve hiç bitmeyen asli görevi anne olan biz kadınlar...istiyorum ki gördüğüm her KADIN GÜLÜMSESİN. Çünkü bir kadını gülümsetmek çok kolaydır. Kadın gülümsediğinde önce ailesini,sonra çevresini ve toplumu gülümsetir. Ve geleceğe sağlıklı , merhametli, adaletli,donanımlı, üretken ve gülümseyen bireyler yetiştirir. Dolayısıyla amacımız KADININ TOPLUMDA AKTİF ROL almasıdır. Bu niyet ve temennilerimle hepinizi sevgiyle selamlıyor ve lütfen sizde BİR KADINI GÜLÜMSETİN diyorum.
Rezzan ÇAĞLAR
KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ'nin amacı ;
2019 sayılı YÖNERGEMİZDE 'de geçen ;
Kentimizdeki KADINLARIMIZIN dil,din,ırk,kültür,sınıf,eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin toplumda kendilerini özgür bir biçimde ifade edebilmelerine ve topluma kazanımlarına katkıda bulunmaktır.
GİRİŞİMCİ KADINLARIMIZIN üretim gücünü artırarak öncelikle " aile " ve kent ekonomisine kazanç sağlayacak pazarlarla onları buluşturmaktır.
KADINLARIMIZIN kültür ve sanat alanındaki yeteneklerini geliştirecekleri ve sergileyecekleri ; eğitim,kurslara katılımlarını sağlamaktır.
KADINLARIMIZIN kentsel ve KADIN sorunları ile çözümleri konusunda bilinçlenmelerini sağlayarak, AİLE İÇİ şiddet ve ayrımcılığa karşı güç birliği oluşturulmasına destek vermektir.
Kadın Meclisimiz 7 asil 7 yedek üyeden oluşmaktadır. Her bir üyemiz bugüne kadar çeşitli STK ,Oda ve Derneklerde çalışmış güçlü ve donanımlı kadınlardan oluşmaktadır.