UŞAK

“Uşak Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği”nin 2021 yılı birinci olağan toplantısı yapıldı

“Uşak Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği”nin 2021 yılı birinci olağan toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

“Uşak Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği”nin 2021 yılı birinci olağan toplantısı yapıldı

İl Özel İdaresi bahçesinde pandemi kurallarına riayet edilerek yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bekir Abacı, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Genel Meclisi Üyeleri ve merkez köy muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Funda Kocabıyık “Bizler, tüm kurum ve kuruluşlarımızla beraber ilimizin her bölgesinde, vatandaşlarımıza hizmet verme noktasında büyük bir özen gösteriyoruz.” dedi.

Hayatın her alanında vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırma ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu gayrette, benim için, en elzem olan nokta da; bulunan çözümleri en hızlı ve verimli şekilde uygulamaya koymaktır. Her zaman, her yerde vurguladığım gibi bizler hizmet etmek için varız. Bizim düsturumuz da şudur: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” Bu sebeple vatandaşlarımıza yönelik yapılan her çalışma; verimli ve etkili olmalı, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını bir üst noktaya çıkarmalıdır.” diye konuştu.

Vatandaşlarımızı hizmetle buluşturma noktasında da, “Köylere Hizmet Götürme Birliği”nin önemli bir yeri olduğunu dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yol, ulaşım, altyapı ve eğitim gibi konulara yönelik fırsatlarını iyileştirmek amacıyla çok ciddi çalışmalar yapıyorsunuz. Bu çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de hassasiyetle çalışmalarınızı yerine getireceğinize inancım tam.”

2020 yılında yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, “2020 yılında ihtiyacı olan köylerimizin stabilize, 1. ve 2. kat asfalt kaplama ve BSK yapımı için 4.637.400 TL; 16 adet köyün içme suyu tesisi, bakım onarım ve depo tadilatları için 675.550 TL; 4 adet köyün kanalizasyon ve foseptik yapımı için 362.850 TL; 37 adet köye 52.400 metrekare kilitli beton parke taşı döşeme işi için 1.958.800 TL; 23 adet köyün çeşitli ihtiyaçlarını gidermek üzere 1.710.400 TL olmak üzere toplam 9.346.000 TL harcama yapılmıştır.” diye konuştu.

Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından Birlik Encümen Üyeleri seçimi yapıldı.