GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-11-2021 07:42   Güncelleme : 04-11-2021 12:50

UŞAK ORTAKÖY  1.  TARHANA FESTİVALİ  DÜZENLENDİ!

Uşak Merkez’e bağlı Ortaköy Köyünde bugün 1.cisi düzenlenen Tarhana Festivali görülemeye değerdi. Ortaköy Muhtarlığının düzenlemiz olduğu festivale Uşaklıların ilgisi yoğun oldu.

UŞAK ORTAKÖY  1.  TARHANA FESTİVALİ  DÜZENLENDİ!

Ortaköy 1. Tarhana Festivali bugün düzenlendi. Uşak Merkeze bağlı Ortaköy’de düzenlenen festivale köylülerin, siyasilerin ve Uşaklıların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 Uşak Ortaköy  1.  Tarhana Festivali köyde bulunan düğün salonunun önünde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Hemen ardından Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur konuşmasını yaptı. Muhtar Sungur konuşmasında Uşak İlinin ve Tarhanasının tanıtımını daha çok yapabilmek için düzenledikleri festival hakkında bilgiler verdi. Tarhana Festivalini her yıl geneleksel olarak düzenleyeceklerini belirten Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur Festivale emekleri geçen ve katılan tüm Uşaklılara teşekkür etti.

Ortaköy 1. Tarhana Festivalinde sahneye Uşak İlinin sevilen ve sayılan Mahalli sanatçılarından Şaban Er Çıktı. Şaban Er Uşak Türküleri ile Festivale katılan herkesi mest etti. Daha sonra sahneye Uşak İlinin sembollerinden olan Çılgın Davulcu Erkan Karagöz yaptığı davul şovla festivale katılanlara hoş vakit geçiresini sağladı.

Ortaköy 1. Tarhana Festivaline Siyasilerinde ilgisi yoğun oldu. Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, AK Parti İl Genel meclis üyesi Mehmet Arslan' İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz, İYİ Parti İl Genel Meclisi üyesi İsmail Çavuş, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Tolga  Pirinçci, CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve İl yönetimi katıldı. Ayrıca Uşak İlinin mahalli sanatçılarından Remzi Kurultay’da misafir sanatçı olarak katılarak söz ve müziğin kendisine ait Tarhana ismindeki türküsünü seslendirdi. Uşak basınından Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Elif Şentürk, Ege Ses Haber sitesinden İsmail Çetin, Ülkem Haber Ajansından Ramazan Arıbıçak, Uşak Haber Facebook Grubu yöneticisi ve Uşak Haber Saati yöneticisi Halil Çavuşoğlu katıldı. Ayrıca Festivale Uşak Ortaköylülerinin yanısıra birçok Uşaklı vatandaşımız katıldı.

Festivale katılanlara tarhana çorbası, katmer bükme çeşitli ikramlarda bulunuldu. Festivalde ayrıca Ortaköy genelek ve göreneklerine uygun kıyafetler giyen köylüler festivale katılanların beğenisini kazandı. Mehteran takımı ve atlı spor klüplerinin gösterileri görüleye değerdi.

Bizde Uşak Haber Saati İnternet Haber Sitesi olarak Ortaköy 1. Tarhana Festivalinin organize eden en başta Ortaköy Muhtarı İlyas Sungur’a ve emeği geçen herkese Uşak adına teşekkür ederiz.