GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-08-2021 14:47   Güncelleme : 26-08-2021 14:47

Uşak Tabip Odası: Tedirgin olma, aşı ol!

Uşak Tabip Odası'ndan Dr. Ahmet Çiftçi coronavirüs salgınına karşı aşı çağrısı yaptı.

Uşak Tabip Odası: Tedirgin olma, aşı ol!

Pandemi dünyada tüm hızı ile devam etmekte, korku ve kaygılarımızı artırmaktadır. Mevcut koşullar altında Covid-19 pandemi’sinde Aşı salgını kontrol altına almanın en önemli aracıdır.

Aşı tüm canlılar için hayat kurtaran ortak bir değerdir. Bu şartlar altında dünya nüfusunun %40-70 ‘inin bağışık olmadan pandeminin bitmesi mümkün görünmemektedir.

Aşılama olmassa bu salgının yıllarca süreceği, virüsle karşılaşan nüfusun en az %1-3 ünün; duyarlı  grupların %10-30 kadarının öleceği öngörülmektedir.

Virüs insanlar arasında yayıldıkça daha bulaşıcı olan ve doğal bağışıklıktan kaçabilen varyantlar ortaya çıkabilmektedir. Bu salgının durdurulabilmesi için kritik eşik, nüfusun %75’inin aşılanmasıdır.

Aşılanmak yalnızca kendimizi değil, sevdiklerimizi ve toplumu korumada en güvenilir en etkili yöntemdir. Bu anlamda aşılanmak bir tercih değil; sosyal sorumluluktur.

Biz hekimler bilime ve aşıya güveniyoruz, sizde güvenin. Yaşamak ve yaşatmak için TEDİRGİN OLMA AŞI OL..! Aşı candır, Hayat Kurtarır."ifadelerini kullandı.