GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-10-2021 22:37   Güncelleme : 20-10-2021 12:50

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönülleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu yeni kitabını yayınladı

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu yeni kitabını yayınladı. Dernek başkanı Mehmet Keyvanoğlu Egeseshaber.com sitesine özel açıklamalarda bulundu.

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönülleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu yeni kitabını yayınladı

Mehmet Keyvanoğlu yeni kitabı olan Ulubey ve Köylerinin Tarihi ile Kültürel Değerleri kitabı yayınladı. Dernek başkanı Mehmet Keyvanoğlu Ulubey ve Köyleri'nin Tarihi kitabı hakkında bilgi verirken yeni kitapların da hazırlandığını söyledi. Keyvanoğlu yaptığı açıklamada; "Daha önce Banaz ile ilgili kitap yayınladık bundan önce de Uşak'ta Su Kültüratı kitabımız vardı şunda kalmadı yeni baskı hazırlanıyor. Uşak'ta Yemek Kültüratı kitabımızı yakında yayınlayacağız. Uşak Merkez Köyleri'nin tamamı bitti ve yakında onu da editöre teslim edeceğiz. Şuanda Sivaslı ile ilgili çalışıyoruz ve orada da üç köyümüz kaldı."ifadelerine yer verdi.

"KÖYLERİMİZİN ENVANTERİNİ ÇIKARIYORUZ"

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği olarak her hafta bir köyü ziyaret etttiklerini de sözlerine ekleyen Keyvanoğlu, "Köylerimizin envanterini çıkarıyoruz, tarihi eserler, çeşmeler, dereler, kuyular gibi objeleri inceliyoruz. Bunu da kitap haline getirdik."dedi.

DERNEK HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği hakkında da bilgi veren Keyvanoğlu, şehrin tarihiyle ilgilendiklerini belirtti. Uşak hakkında ellerinde çok geniş arşivlerinin olduğunu söyleyen Keyvanoğlu, "Eski evler, eski fotoğraflar gibi faaliyetlerimiz sürüyor. Köylerdeki anıt ağaçları tespit edip Çevre Şehircilik Müdürlüğü'ne anında bildiriyoruz."diye konuştu. 

Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği'nin yayınladığı kitaba ise Çoban Yıldızı Saat'ten ulaşılabileceği açıklandı.