GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2024 22:04

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET İLKOKULUN’DA AKRAN ZORBALIĞI’NA KARŞI BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ CUMHURİYET İLKOKULUN’DA AKRAN ZORBALIĞI’NA KARŞI BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde yer alan Cumhuriyet İlkokulu'nda gerçekleşen etkinlik, Gençlik Hizmetleri Memuru Tuğba Doğu tarafından koordine edilmiş ve Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında düzenlenmiştir. Saat 13.30'da başlayan etkinliğe Sivaslı Gençlik Merkezi iş birliğiyle Cumhuriyet İlkokulu’nda 4A ve 4C sınıflarından toplam 40 öğrenci katılım sağladı.

Gençlik Merkezi Personelleri, Genç Gönüllüler ve Üniversite Öğrencileri tarafından yönlendirilen etkinlikte, Esma Demirel ve Nurhan Cemre Demir öğrencilere Akran Zorbalığının zararlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Kader Yegin ise etkinliği kameraya alarak belgeledi.

Öğrencilerle ayrıca boyama etkinliği düzenlendi ve Akran Zorbalığıyla ilgili pankartlar hazırlanarak sergilendi. Hazırlanan pankartlarda Zorbalık Zincirini Kır, Dostluk Köprüsü Kur! Zorbalıkla Savaş, Sevgiyle Kazan! Gibi dostluk içeren mesajlar verildi. Bu proje, gençler arasında farkındalık oluşturmayı ve toplumsal sorunlara duyarlılık kazandırmayı hedefliyor.

Gençlik Hizmetleri Memuru Tuğba Doğu'nun liderliğindeki bu etkinlik, Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü son sınıfı öğrencilerinin topluma yönelik Sosyal Sorumluluk anlayışını ve katılımcı yaklaşımını yansıtıyor. Öğrenciler, akademik bilgi ve deneyimlerini toplumsal fayda sağlamak amacıyla aktif olarak kullanarak, ilkokul öğrencilerine eğitici ve keyifli bir gün geçirttiler.

HABER: KADER YEGİN

AdminAdmin