UŞAK
Giriş Tarihi : 26-05-2022 14:18   Güncelleme : 26-05-2022 14:18

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden Yenilikçi Bir Fikir Daha: ‘Bir Kutu Dönüşüm Bir Kucak Hayat’ Projesi

Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, çevreye zararlı atıkların yol açtığı sorunlara dikkat çeken bir defile düzenledi. Atık ürünlerden üretilen elbiselerin sergilendiği defile, geleceğin mimarı olan anaokulu çocuklarıyla tertip edildi.

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden Yenilikçi Bir Fikir Daha: ‘Bir Kutu Dönüşüm Bir Kucak Hayat’ Projesi

Cumhuriyet Anaokulu’nda gerçekleştirilen Bir Kutu Dönüşüm Bir Kucak Hayat’ Projesi’ni oluşturan ve organizasyon aşamasını yöneten Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğrencileri İsmail Uygun, Gizem Nur Özer, Ata Öztürk ve Buse Gülser Karakan, proje amacının çevreyi korumak olduğunu, insanlar üzerinde bilinç uyandırmak istediklerini ve tüm bunları yaparken; geleceğin mimarı olan çocuklara bu bilinci aşılamak olduğunu anlattı.

“Yarının Umutlarına Önderlik Ederek Daha Temiz Bir Dünya İçin Savaşmalıyız”

Bu anlamlı projeye fikir ve organizasyon anlamında önderlik eden gençler, etkinlik öncesinde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında, geri dönüşümde farkındalığın önemine değinerek; "Hepimiz günlük hayatın stresinden oturup düşünmeye vakit bulamayabiliyoruz. Belki de, ben mi sırtlanacağım dünyanın derdini diye boş vermişliğe bile kapılabiliyoruz. İşte bu yüzden, bencillik yapamayacağımız kadar kıymetli tek varlıklarımız üzerinden, çocuklarımız üzerinden bu konunun ehemmiyetini göstermek istedik. Bugünün dünyasında yaptıklarımız onların yarınını şekillendirecek, onların yarını ise hepimizin geleceğimizi şekillendirecek” diye konuştu.

Etkinliğin ardından gençler; " Gelin hep beraber koruyalım, yaşatalım ve kirletmeyelim” sözleriyle katılımcılara teşekkür ederek defileyi sonlandırdı.