UŞAK
Giriş Tarihi : 13-05-2021 11:53   Güncelleme : 13-05-2021 11:53

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş'tan Ramazan Bayramı mesajı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş Ramazan Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş'tan Ramazan Bayramı mesajı

Rektör Savaş Ramazan Bayramı ile ilgili yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "

Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Allah’a hamd olsun.

Bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörü duygularının yoğunlaştığı, kardeşlik bağlarının kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın çoğaldığı, büyüklerimizin rızalarının küçüklerimizin gönüllerinin alındığı, tüm toplum kesimlerinin kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir.

Maalesef bugün dünyanın pek çok yerinde Müslümanlar bu bayramı da buruk ve gözleri yaşlı şekilde karşılıyor. Filistin başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasında Müslümanların çektiği eziyetler devam etmektedir. Batılı demokrasi savunucuları, söz konusu Müslümanlar olduğunda adeta üç maymunu oynamaktadır. Bu mübarek günlerin Müslüman kardeşlerimizin ve tüm mazlum toplumların huzur ve mutluluğa kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı gönülden kutluyor, bu mübarek günlerin Milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve bereket getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum.

Sözlerime merhum Abdurrahim Karakoç’un bir dörtlüğüyle son vermek istiyorum: Alem-i İslam'a rahmet su gibi / Aksın bayram olsun bayramlarınız. / Evleriniz cennet kokusu gibi / Koksun bayram olsun bayramlarınız."