GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-08-2021 11:15   Güncelleme : 08-08-2021 11:15

Uşak Üniversitesi ve MÜSİAD arasında işbirliği protokolü imzalandı

Uşak Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) arasında sanayi-üniversite işbirliğini kapsayan protokol imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, MÜSİAD Uşak Şube Başkanı İbrahim Yıldırım ve MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Uşak Üniversitesi ve MÜSİAD arasında işbirliği protokolü imzalandı

İmza töreninde konuşan Prof. Dr. Ekrem Savaş, imzalanan protokol ile sağlık, mühendislik, eğitim, sanat, spor, tarım, ormancılık, gıda ve hayvancılığın geliştirilmesi ile modernize edilmesine yönelik sanayi- üniversite işbirliği sağlanacağını belirterek, “Protokol kapsamında projeler geliştirilmesi ve katma değeri yüksek üretim yapılması amacıyla MÜSİAD ile ortak çalışmalar yürüteceğiz. Bilgi paylaşımı yaparak, ihtiyaç duyulan konularda etkinlik düzenleyeceğiz. İşbirliğimiz ile iş dünyasıyla öğrencilerimiz arasında istihdama yönelik de büyük katkı sağlanmış olacak. İşbirliğimizin Uşak’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YENİLİKÇİLİK TEŞVİK EDİLECEK

MÜSİAD Uşak Şube Başkanı İbrahim Yıldırım ise böylesi önemli bir işbirliği protokolüne imza atmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, yapılan işbirliğiyle üniversite-sanayi birlikteliğinde gerçekleşecek projelerde yenilikçiliğin geliştirilmesinin de teşvik edileceğini söyledi. Protokol imza töreninin ardından Rektör Savaş; MÜSİAD üyelerine, Uşak Üniversitesinde yapılan çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

"DIŞA BAĞIMLILIĞA SON VERİLECEK PROJELER YAPILIYOR”

Sunumun ardından Savaş ve MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri, Robot Topluluğu ile bir araya geldi. Topluluğun çalışmaları hakkında bilgi alan MÜSİAD üyeleri; 2021 TEKNOFEST’te roket yarışmasına katılan Alaca takımının roketini inceledi. Ülkemizin uzay yolculuğunda gençlerimizin projelerinin önem arz ettiğini dile getiren MÜSİAD Uşak Şube Başkanı Yıldırım, “Son yıllarda ülkemizde özellikle gençlerimiz tarafından yerli ve milli teknoloji çalışmaları yapılıyor. İnsansız Hava Araçları (İHA) üretiyoruz. Teknolojide dışa bağımlılığa son veren projeler yapılıyor. Gençlerimiz ülkemizin geleceği. Robot Topluluğunun çalışmaları takdire şayan. Bizler MÜSİAD olarak Robot Topluluğumuza çalışmalarında destek olacağız. TEKNOFEST’te başarılı bir sonuç alacaklarına inanıyoruz. Başta Rektör Savaş olmak üzere Robot Topluluğumuzu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik
ediyorum.” şeklinde konuştu.