UŞAK
Giriş Tarihi : 27-02-2022 21:44   Güncelleme : 27-02-2022 21:44

Uşak Valiliği Aile Danışma Merkezi hizmete açıldı

Uşak Valiliğince “2022 yılı Aile Yılı” çalışmaları kapsamında ihtiyaç duyan ailelerin eğitim ve danışma hizmeti alabilmesi amacıyla Aile Danışma Merkezi açıldı.

Uşak Valiliği Aile Danışma Merkezi hizmete açıldı

 

Köme Mahallesi'ndeki merkezin açılışına Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Vekili Musa Aydemir, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Müdürleri ile diğer ilgililer katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından merkezi gezen Vali Funda Kocabıyık, 2022'yi "Aile Yılı" olarak ilan ettiklerini ve bu kapsamda çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Aile Danışma Merkezi'nde ihtiyaç duyan ve isteyen ailelerin eğitim ve danışmanlık hizmeti alabileceğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Ailelerimiz ihtiyaç duydukları konularda danışma hizmeti alarak karşılaştıkları sorunların çözümünde kendilerine yardımcı olacak uzman desteğine kavuşacaklardır. Merkezimizde her gün farklı kurumlardan uzmanlarımız görev alacak ve vatandaşlarımız bu uzmanlarımızla görüşerek ihtiyaç duydukları konularda onların desteğini alabileceklerdir. Hangi gün hangi uzmanlarımızın danışmanlık merkezinde görev alacağı ile ilgili bilgilendirmeyi Valiliğimiz sosyal medya hesaplarından paylaşacağız."

 

Aile Danışmanlık Merkezi Pazartesi günleri Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uşak Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM); Salı günleri Uşak İl Müftülüğü; Çarşamba günleri Uşak İl Sağlık Müdürlüğü; Perşembe günleri Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Uşak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; Cuma günleri Uşak Valiliği’nce danışmanlık hizmeti verilecek.