GÜNCEL

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK YAŞLILAR HAFTASI'NI KUTLADI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Yaşlılar Haftası vesilesiyle mesaj yayınladı.

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK YAŞLILAR HAFTASI'NI KUTLADI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Yaşlılar Haftasıyla ilgili yayınladığı mesajında; "Yaşlılarımız, toplumumuzun kültür hafızası ve taşıyıcısıdır. Yaşlılarımız, değerlerimizi dünden bugüne taşıyarak ve yeni nesle emanet ederek medeniyetimizin en köklü anlayışlarının taşınmasında öncüldür. Bu kıymetlerinin bilincinde olarak tarihimizin her dönümünde yaşlılarımız baş tacımız olmuştur. Yaşlılarımıza duyduğumuz sevgi ve saygı, aynı zamanda kültürümüzün en önemli ve değişmez değeridir.

Millî şuurun taşınmasında, toplumsal güvenin ve huzurun sağlanmasında yaşlılarımıza olan sorumluluğumuzun yerine getirilmesinde tüm vatandaşlarımızın görevi vardır. Geçmişimize, bugünümüze ve geleceğimize sağladığı katkının farkında olarak yaşlılarımıza göstereceğimiz güzel davranışlar, millî bir değer olarak da birlik ve beraberliğimizin teminatıdır.

Bu anlayışla Devletimiz, hayatın her alanında, yaşlılarımızın yaşam kalitesini korumak ve onlara daha iyi hizmet verebilmek için büyük bir çaba vermektedir. Son dönemde sadece ülkemizin değil dünyanın mücadele ettiği Covid-19 salgınında da görüleceği üzere yaşlılarımıza yönelik sağlık hizmetlerinden güvenlik ve destek hizmetlerine kadar hem ilgili kurum ve kuruluşlarımız hem de vatandaşlarımız üstün bir çaba göstermiştir.

Unutulmamalıdır ki yaşlılarımızın insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürebilmeleri, sadece devletin değil toplumu oluşturan bireylerin ortak görevi ve vefa borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.