GÜNCEL

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK'TAN DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ MESAJI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK'TAN DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ MESAJI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; "İnsanı insana anlatan, duyguları, düşünceleri, olayları izleme fırsatı sağlayan tiyatro; insanları birleştiren ve ortak bir paydada buluşturan sanattır. Bu sanat; toplumun gelişmesi, değerlerin taşınması, kültür ve tarihin yaşaması için önemli bir rol oynamaktadır. Sergilenen oyunlarla, empati yapmayı, başkalarını anlamayı sağlayan tiyatro, toplum bireylerinin uyum içinde yaşamasına katkı sağlamaktadır.

Türk kültüründe tiyatronun köklü bir geçişi vardır. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Anadolu’da, hikâye ve masal anlatıcılığından orta oyunlarına kadar çeşitli formlarda tiyatro kültürü, zenginliklerimizi yaşatmıştır. Bugün de yine tiyatroya gönül vermiş sanatçılarımız tarafından köklü geçmişimiz, edebi zenginliğimiz ve kültürümüz sahnelerimizde yaşatılmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm tiyatro sanatçılarımızın ve tiyatroya gönül veren vatandaşlarımızın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum." ifadelerini kullandı.