UŞAK
Giriş Tarihi : 18-08-2021 19:53   Güncelleme : 18-08-2021 19:53

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan Muharrem Ayı mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Muharrem Ayı ile ilgili mesaj yayınladı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'tan Muharrem Ayı mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Muharrem Ayı ile ilgili mesajında şu ifadelere yer verdi; "

Muharrem ayı, inancımızda önemli bir yeri olan müstesna zaman dilimidir. İslam tarihinin en acı olaylarından biri olan Kerbela da bu ay içinde gerçekleşmiştir. Sevgili Peygamberimizin (sas)“dünyanın iki çiçeği”, “cennet çocuklarının efendileri” diye övdüğü; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan, Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 70’ten fazla insanın şehit edilmesi Muharrem ayını bir mateme ve hüzün mevsimine dönüştürmüştür.


Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure Günü, paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Bu gün, içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkileyen sorunlara karşı birlik olmaya bizleri teşvik etmelidir.


Bu duygu ve düşüncelerle Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yüce Allah’tan Aşure Günü’nü de içinde barındıran bu mübarek ayda yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyor, Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için birlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. "