GÜNCEL

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK BERAT KANDİLİ'YLE İLGLİ MESAJ YAYINLADI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Berat Kandili nedeniyle mesaj yayınladı.

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK BERAT KANDİLİ'YLE İLGLİ MESAJ YAYINLADI

Uşak Valisi Kocabıyık yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; "Rahmet ve bereket ayları olan mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, Berat Kandili'ne kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz.

Berat Kandili,  Ramazan ayının müjdecisidir. Yüce Allah’ın yüce rahmetine sığındığımız, affımızı dilediğimiz mübarek gecedir. Bu gece, ilahi lütuf ve berekete erişmek, günahlarımızdan arınmak için müstesna bir zaman dilimidir. Bu mübarek gece, birbirimize olan kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı gidermek,  birlik ve beraberliğimizi artırmak için fırsattır.

Berat Kandili’nde, ellerimizi ve kalbimizi Yüce Allah’a açıp günahlarımızdan arınmak için tövbe etmeli, Allah’ın affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmalıyız.

Berat Kandili’nin dayanışma, paylaşma, sevgi, merhamet ve dostluk gibi değerlerimizi daha da artırmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin insanlık için sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olmasını diliyorum."