GÜNCEL

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK'TAN NEVRUZ MESAJI

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Nevruz Bayramı vesilesiyle mesaj yayınladı.

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK'TAN NEVRUZ MESAJI

Vali Kocabıyık mesajında; " Nevruz Bayramı, Türk coğrafyasında yaşayan toplumlar tarafından yüzyıllardır coşkuyla kutlanmaktadır.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve binlerce yıldır süregelen zenginliği ile Türk kültürü, eşsiz değerlerini bizlere sunmaktadır. Köklü kültürümüzün kıymetli bir değeri olan Nevruz da, baharın başlangıcının habercisi ve bereketin simgesidir. Nevruz; birlik ve beraberliğin, dostluğun, kardeşliğin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerindendir. 

Bu coğrafyada yaşayan insanların, ayrım yapmadan, birbirlerini hor görmeden, kardeşçe ve huzur içinde kutladığı bu bayram, günümüze de ışıktır. Biz de bugün, Nevruz Bayramı’nın derin anlamının idrakinde olarak birbirimize hoşgörü göstererek yaşamalıyız. Kültürümüzde dil, din ve ırk ayrımı olmadan, “insan” merkezli bir anlayışla harmanlanmış bir toplumun mensubu olarak barış ve kardeşliğimizin daha da artması için çaba göstermeliyiz. Baharın hoş kokuları, rengârenk çiçekleri gibi tüm farklılıklarımızın birer zenginlik olduğunu unutmamalıyız." ifadelerine yer verdi.

Bu duygu ve düşüncelerle baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı kutluyor, bu vesileyle bereketin, kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.