UŞAK
Giriş Tarihi : 06-07-2021 15:14   Güncelleme : 06-07-2021 15:14

Uşak’ın İlk ve Tek Proje Kız İmam Hatip Lisesi

Uşak Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 8 Nisan 2021 tarihinde proje okul seçilerek sınavla öğrenci alan okullar listesine dahil oldu. Bununla birlikte geniş kapsamlı tadilata alınan ve baştan ayağa yenilenen okul, şehrin merkezinden uzak olması ve alınan önlemler sayesinde “Uşak’ın En Güvenli Lisesi” olduğunu iddia ediyor.

Uşak’ın İlk ve Tek Proje Kız İmam Hatip Lisesi

Uşak Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 8 Nisan 2021 tarihinde proje okul seçilerek sınavla öğrenci alan okullar listesine dahil oldu.  Bununla birlikte geniş kapsamlı tadilata alınan ve baştan ayağa yenilenen okul,  şehrin merkezinden uzak olması ve alınan önlemler sayesinde  “Uşak’ın En Güvenli Lisesi”  olduğunu iddia ediyor. Bu yıl  LYS sınavı ile ilk kez öğrenci kabul edecek olan  okula yüzde 10’luk dilime girerek kayıt yaptıran her öğrenciye yıllık 1500 lira burs verilecek.  Bunun yanında ücretsiz yemek, ücretsiz deneme sınavları ve sınırsız YKS hazırlık kitabı okulun öğrencilerine sunduğu imkanlar arasında. Bütün bu çalışmalarıyla ön plana çıkan okul,  öğrenci odaklı lise olma yolunda Uşak’taki  birçok ilke imza attı.

“GEREKLİ BÜTÜN ALTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILDI”

Proje okulu olmanın avantajlarını imam hatip müfredatıyla birleştirerek  nitelikli öğrenci yetiştirmek için gerekli bütün altyapı çalışmaları yapan Uşak Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,  bir çoğu dershane deneyimli  güçlü öğretmen kadrosu sayesinde öğrencilerine “kaliteli” eğitim vermek iddiasında. Yeni döneme 15 aydır hazırlanan okulda, öğretmen odalarından  yemekhanesine, sınıflardan  öğrenci sıralarına her şey elden geçirildi. Yeni spor sahası yapıldı,  pansiyon baştan ayağa yenilendi. Eskisine göre daha büyük ve ferah bir mescit yapıldı. Çevre düzenlemesinin yanı sıra öğrencilerin bahçede zaman geçirebilmesi için yeni kamelyalar inşa edildi.

“EN GÜVENİLİR OKUL”

Okul,  şehrin merkezinden uzak olması ve alınan önlemler sayesinde  “Uşak’ın En Güvenli Lisesi”  olduğunu iddia ediyor. Okulda öğrencilerin dışarıya çıkmaya gerek kalmadan sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri kapalı ve açık spor salonları ve 20 bin metrekare bahçesi bulunuyor. Yemekler konusunda da hayli  iddialı olan okulda yemeklerin kalitesini ölçmek için 5 yıldızlı oteller örnek gösteriliyor.

“SINAVLA ÖĞRENCİ ALMAK BİR AVANTAJ”

Okula  belirli seviyedeki öğrencilerin gelmesinin en büyük avantaj olarak değerlendirilirken,  bir sınıfta yüzde 01’lik dilimden  yüzden 10’luk  gruba kadar başaralı  öğrencilerin yer alması zaten belirli bir gücü oluşturuyor.

“1500 LİRA BURS,  ÜCRETSİZ YEMEK, ÜCRETSİZ DENEME SINAVLARI”

Okula bu yıl 30 öğrenci kabul edilecek.  Yüzde 10’luk dilime giren bütün öğrencilere yıllık 1500 lira burs verilecek. Bunun yanında ücretsiz yemek, ücretsiz deneme sınavları ve sınırsız üniversite hazırlık kitapları verilecek.

Okula  belirli seviyedeki öğrencilerin gelmesinin en büyük avantaj olarak değerlendirilirken,  bir sınıfta yüzde 01’lik dilimden  yüzden 10’luk  gruba kadar başaralı  öğrencilerin yer alması zaten belirli bir gücü oluşturuyor.

NEDEN UŞAK FEVZİ ÇAKMAK KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ? 

Fen ve sosyal bilimler proje okulu, fen lisesi programı, sosyal bilimler lisesi programı, nitelikli dini eğitim, her ay deneme sınavları, dersane deneyimli güçlü öğretmen kadrosu, amfi sınıflar, ev sıcağında pansiyon yaşamı, sınırlı 30 kişilik kontejan, yüzde 10'lık dilimde okula yerleşen her öğrenciye yıllık bin 500 lira burs, Uşak'taki en güvenilir eğitim yuvası.