UŞAK

Uşak'ın yeşil vizyonu olan geri dönüşüm sektörü, su kaynaklarını ve doğayı koruyor

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, kentin geri dönüşümde önemli bir üs olduğunu belirterek, “Uşak olarak ülkemizin doğasını ve çevresini koruma adına önemli bir işlev görüyoruz. Geri dönüşüm sektörüyle başlattığımız yeşil vizyonla, dünya ekonomik trendine hazır olacağız” dedi.

Uşak'ın yeşil vizyonu olan geri dönüşüm sektörü, su kaynaklarını ve doğayı koruyor

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, kentin geri dönüşümde önemli bir üs olduğunu belirterek, “Uşak olarak ülkemizin doğasını ve çevresini koruma adına önemli bir işlev görüyoruz. Geri dönüşüm sektörüyle başlattığımız yeşil vizyonla, dünya ekonomik trendine hazır olacağız” dedi.  

Uşak’ın Türkiye’deki geri dönüşüm sektörünün önemli bir merkezi olduğunu dile getiren Kandemir, dünyadaki kaynakların hızla tükendiğini ve geri dönüşümle elde edilen ürünlerin bu noktada büyük önemi olduğunu belirten Kandemir, “Dünyada kaynaklarımız hızla tükenmekte ve önümüzdeki günlerde Avrupa ve diğer pazarlar, karbon ayak izine göre mal tedariki yapacaklar. Bu noktada gerişim dönüşüm sektörü daha fazla önem kazanacak. İlimizi ve ülkemizi geleceğe hazırlamamız gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.