UŞAK
Giriş Tarihi : 18-05-2021 17:31   Güncelleme : 18-05-2021 17:31

Uşaklı esnafın pazar alanı isyanı!

Geçtiğimiz günlerde Uşak'ta pazar alanının uçması sonucunda mağdur olan esnaf, basın açıklaması düzenledi. Pazar alanında düzenledikleri basın açıklamasında mağdur olduklarını söylerken modern tesise değil, yönetimine karşı olduklarını dile getirdiler.

Uşaklı esnafın pazar alanı isyanı!

Uşak'ta geçtiğimiz günlerde pazar alanında çatının uçması sonucu kullanılamaz hale gelen alan için esnaf basın açıklaması düzenledi. Pazar alanında düzenledikleri basın toplantısında herkesin modern bir pazar yeri istediğini fakat yöntem ve zamanın yanlış olduğunu söylediler.

Uşak Belediye Meclisi'nde konuyu dile getirdiklerini de açıklayan bir grup esnaf, Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın kendilerine verdiği cevabı da açıkladılar. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın pazaryerinin olduğu bölgeye yeni bir proje hazırladıklarını ve bu nedenle de masraf yapamayacaklarını söylediler. Pazarcı esnafı ayrıca pazar yerindeki esnafın ya TOKİ bölgesine ya da farklı pazar noktalarına göndereceklerini vurguladılar. 

Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın daha önce ise pazar yerini eski hale getireceklerini dile getirirken bugün dedikleriyle çeliştiklerini belirttiler. Ayrıca tuhafiye ticareti ile uğraşan bir esnaf ise mallarını pazar alanını taşıyamacağını, arabasının ve pazar yerinin olmadığını dile getirdi. 

Pazarcı esnafı ben yaptım oldu ile bu işin olmayacağını söylerken; 800 esnafın evine ekmek götürdüğünü de vurguladı. Acil olarak pazar yerinin onarılmasını talep eden esnaf, modern bir tesis istediklerini de belirttiler.