GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 12:59   Güncelleme : 20-09-2021 12:59

Uşaklı hayvansever, 30 senedir sokak kedilerini besliyor!

Uşaklı hayvansever Hüseyin Yılmaz; tam 30 yıldır sokak hayvanlarını tavuk ciğeri, mama ve sütle besleliyor, masrafları kendi imkanlarıyla karşılıyor.

Uşaklı hayvansever, 30 senedir sokak kedilerini besliyor!

Uşaklı  Hüseyin Yılmaz sokak hayvanlarına kendine adayan bir hayvansever. Yaklaşık 30 yıldır kedileri besleyen Hüseyin Yılmaz, masraflarını kendi imkanları ile karşılıyor.

Uşak Haber Saati İnternet Haber Sitesi yöneticisi Halil Çavuşoğlu ve Egeses Haber İnternet Sitesi yöneticisi İsmail Çetin'e hayvanları çok sevdiğini belirten Yılmaz, sokak hayvanlarını çok eskiden beri beslediğini ve bunu alışkanlık haline getirdiğini söyledi.

Esnaf emeklisi Uşaklı Hüseyin Yılmaz, Bozkurt Mahallesi Şehit Ali Rıza Horasan Caddesinde bir apartmanda  kendisine ait bir dairesi bulunuyor. Dairesinin bulunduğu bina sahibinin izni ile zemin katı ve bahçesinde kedileri  besleyerek  örnek bir davranışa imza atıyor.

Hayvasever Hüseyi n Yılmaz 30 yıldır kedileri beslediği içi arkadaşları "Kedi Babası" veya  sahipsiz kedi yavrularını besleyip büyütmesinden dolayı Kedicik babası anlamına gelen  Peygamber Efendimizin Sahabelerinden Ebû Hüreyre'nin ismi ile andıklarını söyledi.

Kedi Babası  lakaplı Hüseyin Yılmaz, kendi imkanları ile kedilerin beslemenlerini sağladı gibi ayrıca hepsinin aşılarını yaptırdığını ve sağlık problemleri olan kedileri  Veterinere götürüp tedavi ettirdiğini belirtti.

İnsanları sokak hayvanlarını beslemeye davet eden Yılmaz, hergün kedileri beslemek için buraya gelip onların ihtiyaçlarını giderdiğini ve hayvansever Uşaklı hemşehrilerine de seslenerek maddi yardım olarak değil sadece kuru mama desteği ile kedilerin beslemesinde yardımcı olabileceklerini söyledi.

Yılmaz ayrıca; "Vatandaşlarımız çocuklarıyla gelip sokak hayvanlarını beslerse güzel bir farkındalık olur, herkese tavsiye ederim. Sahipsiz hayvanlarla olmak çok keyif veriyor. Eğer onları beslemezsek hepsi yok olup gidecek. En azından bir faydamız olduğunu düşünüyorum. Sokak hayvanlarını beslediğimizi gören arkadaşlarımız ve gruplar da bize eşlik ediyor. Gerçekten çok güzel bir duygu." şeklinde konuştu.