UŞAK
Giriş Tarihi : 23-07-2021 20:53   Güncelleme : 23-07-2021 20:53

Uşak'ta bayramlaşma programı düzenlendi

Uşak’ta, protokol üyeleri bayramlaşma töreninde buluştu.

Uşak'ta bayramlaşma programı düzenlendi

Has Bahçe Polis Evinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Funda Kocabıyık, Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, Özkan Yalım, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Uşak İl Emniyet Müdür Vekili Hakan Ülkü, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı.

Buradaki programda konuşan Vali Funda Kocabıyık, herkesin bayramını kutlayarak, son zamanlarda salgın nedeniyle herkesin sevdiklerinden uzak kaldığını söyledi.

Alınan tedbirler sonrasında bu bayramın daha rahat geçtiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği nice bayramlara sıhhat ve huzurla erişmeyi Allah’tan niyaz ediyorum. Son dönemlerde özellikle sağlıkla ilgili zor dönemler geçirdik. Bu dönem boyunca sevdiklerimizden uzak kaldık. Saygı ve sevginin temenni olduğu bayramlarımızı dilediğimiz son gibi son birkaç yıldır yaşayamıyoruz. Şükür ki alınan tedbirlere karşı vatandaşlarımızın duyarlılığı, aşılamanın yaygınlaşması ve sağlık alanında devletimizin yaptığı atılımlar, bu bayramımızı daha rahat geçirmemizi sağladı. Dayanışmanın, paylaşmanın, kardeşliğin hakim olduğu Kurban Bayramı kestiğimiz kurbanlarla, Allah’ın rızasını kazanmak için yaptığımız ibadetlerle manevi olarak huzurun bizleri sarıp sarmaladığı en müstesna günlerdendir. Hem dini hem de manevi olarak anlamı olan bu bayramın sevgi ve saygı bağlarımızı güçlendirmesini temenni ediyorum. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyor, bu mübarek günün birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.