GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 21:22   Güncelleme : 01-08-2021 14:03

Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı!

Uşak'ta orman yangını çıktı ekipler 5 saatlik çalışmanın ardından yangını söndürdü.

Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı!

Uşak'ın Merkez ilçesindeki Göğem Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Ekipler yangını 5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına aldı.

Yerleşim alanına yakın bir bölgede çıkan yangında alevlerin sıçradığı iki ev ekiplerin çalışması ile söndürülürken yanan evlerde ise büyük hasarlar meydana geldi. 

UŞAK'TAN VE ÇEVRE İLLERDEN EKİPLER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

Yangın bölgesine hareket eden Uşak, Manisa, Kütahya ve Denizli'ye bağlı 20 arazöz, 4 su ikmal, 4 ilk müdahale aracı ile Uşak Belediyesi İtfaiyesi, Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi, Uşak Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi, ilçe belediye itfaiye ekipleri ve Uşak Havalimanı'nda görevli itfaiye ekipleri ve 6 iş makinesi alevlere müdahale etti. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili İsmail Güneş, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AK Parti İl Başkanı Fahrretin Tuğrul, CHP İl Başkanı Ali Karaoba, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer ile Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya yangın bölgesine giderek burada incelemelerde bulundu.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Göğem Köyü'nde çıkan orman yanıgını, yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. 15 hektarlık kızıl çam ormanı zarar gördü. Ekipler ise yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlattı. Soğutma çalışmaları ise bölgede devam ediyor.

"ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ BİR CAN KAYBIMIZ OLMADI"

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş gazetecilere yaptığı açıklamada; "Yangın kontrol altına alındı. Evlere çok yakın bir noktada çıkan yangın, bir eve sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle de büyümeden söndürüldü. Allah'a şükürler olsun ki bir can kaybımız olmadı. Kontrol altına aldığımız bu yangını da kısa sürede söndüreceğiz. Ben burada söndürme çalışmalarına katılan tüm ekiplerimize, gönüllü olarak da destek veren tüm hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Uşaklı hemşehrilerimize çok geçmiş olsun diyorum." ifadelerini kullandı. 

Ayrıca yangın söndürmede görev yapan ekiplere sivil toplum kuruluşlarındaki görevliler su ve ayran verdi.  

"OLUMSUZLUKLARIN ÜLKEMİZDEN VE ŞEHRİMİZDEN UZAK OLMASINI TEMENNİ EDERİM"

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Kontrol altına alınan yangın dolayısıyla tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu tarz olumsuzlukların ülkemizden ve şehrimizden uzak olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.