AFYONKARAHİSAR
Giriş Tarihi : 05-09-2021 11:15   Güncelleme : 05-09-2021 11:15

Vali Çiçek, Yeni Müze Kompleksi’nde incelemelerde bulundu

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan ve tamamlandığında Türkiye’nin en güzel müzelerinden olacak Yeni Müze Kompleksi alanında incelemelerde bulundu.

Vali Çiçek, Yeni Müze Kompleksi’nde incelemelerde bulundu

Vali Çiçek’e müze incelemesinde Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner ile Benol Kaplan da eşlik etti.

"YILSONUNA KADAR TAMAMLAYACAĞIZ"

Müze inşaatının hızla sürdüğünü belirten Vali Gökmen Çiçek: “Türkiye’nin en büyük 2. Müzesi olacak olan ve Afyonkarahisarlıların tamamlanmasını heyecanla beklediği Müze Kompleksi’nde çalışmalar planlandığı şekilde aralıksız devam ediyor. Yılsonunda ya da en geç 2022 başında müzemizi hizmete almayı istiyoruz. Sergilemeyi istediğimiz sayısız eserimiz ve Kybele Heykeli de inşallah bu müzede olacak. Tüm çalışmaları yakından takip ediyoruz. Çok yakında inşallah müzemize kavuşacağız” dedi.

Vali Çiçek inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalarda gelinen aşama ve son duruma dair yetkililerden bilgiler aldı.