GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2024 19:31

Vali Ergün “4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası” Etkinliklerine Katıldı

Vali Ergün “4-10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası” Etkinliklerine Katıldı

Uşak’ta “Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası” kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydan’ında program düzenlendi.

Vali Turan Ergün, İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte öğrencilerle birlikte jandarma ve emniyetin envanterinde yer alan ekipmanların sergilendiği stantları gezdi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ergün, trafik kurallarına uyulması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kent genelinde çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini belirtti.

Tüm vatandaşlara trafik kurallarına uymaları konusunda çağrıda bulunan Vali Ergün, trafikte kurallara riayet edilmesinin, yaşanabilecek can kayıplarının da önüne geçtiğini belirtti.

Vali Ergün konuşmasında “Aslında trafik kuralları zor kurallar değildir. Bütün dünyada kabul edilmiş, denenmiş, herkes tarafından kaza riskini azalttığı, yaşam standartlarını artırdığı değerlendirilmiş ve standartlaşmış kurallardır.

Uşak’ta halen trafik konusunda istediğimiz düzeyde değiliz. Bunu hep birlikte aşmamız lazım. Bu konuda sadece polis ve jandarma ekiplerinin uygulaması yeterli değil. Bunun için alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da el birliği içinde konuya hassasiyet göstermesi ve bütün kurallara uyması önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Vali Ergün basın açıklamasının ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

AdminAdmin