UŞAK
Giriş Tarihi : 14-05-2021 19:55   Güncelleme : 14-05-2021 19:55

Vali Funda Kocabıyık çalışmakta olan mevsimlik tarım çalışmalarını işçilerini ziyaret etti

Vali Funda Kocabıyık, Koyunbeyli köyünde bulunan mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek işçilerin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Vali Funda Kocabıyık çalışmakta olan mevsimlik tarım çalışmalarını işçilerini ziyaret etti

Tarım işçileri ile uzun süre sohbet edip sorunlarını dinleyen Vali Funda Kocabıyık, yaptığı açıklamada, “Mevsimlik tarım işçilerimiz, yaklaşık 6 ay gibi uzunca bir süre Uşak’ta kalmakta ve tarım arazilerinde çalışmaktadır. Bugün, Ramazan Bayramı arifesinde, tarım işçilerimizi ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledim. Elbette mevsimlik yerleşimler olduğu için bazı sorunlar olabilmekte. Bu sorunların çözümü noktasında gerekli talimatları verdim. İnşallah bundan sonra mevsimlik tarım işçilerimiz herhangi bir sıkıntı yaşamadan ilimizde tarım arazilerinde çalışmaya,  tarım ve ekonominin gelişmesine önemli katkı sağlamaya devam edeceklerdir.

Mevsimlik tarım işçilerimiz, büyük çoğunlukla ailecek kendi memleketlerinden ilimize ve diğer illere geldikleri için aslında en büyük sorun çocuklarının eğitimlerinin aksamasıdır. Şüphesiz bir toplumun en önemli unsurlarından biri olan eğitim, aynı zamanda en iyi yatırımdır. Devlet olarak tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi eğitimi alması için her türlü gayreti göstermekteyiz.

"ÇOCUKLARININ EĞİTİMLERİNE DEVAM ETMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ"

İlimize gelen mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarının eğitimlerinin aksamaması için de ikamet ettikleri bölgeye ‘eba erişim merkezi’ kurmak için çalışmalara başladık. En kısa süre içinde eba erişim merkezimizi aktif hâle getirerek mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini sağlayacağız. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için ne gerekiyorsa yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz." dedi.

İL TARIM MÜDÜRÜ ERTAN KELEŞ DE EŞLİK ETTİ

Ziyaretleri sırasında kadın tarım işçilerine birer hediye veren Vali Funda Kocabıyık, kadın işçilerin Ramazan Bayramı'nı tebrik edip çalışmalarında kolaylıklar diledi. Vali Funda Kocabıyık’a ziyaretleri sırasında  Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Özel Kalem Müdürü Dr.Buğra İnal ile  İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş eşlik etti.