UŞAK
Giriş Tarihi : 11-08-2021 15:54   Güncelleme : 11-08-2021 15:54

Vali Funda Kocabıyık Muharrem Orucu İftar programına katıldı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Muharrem Ayı nedeniyle Işık Çakır Sultan Cem Evinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Vali Funda Kocabıyık Muharrem Orucu İftar programına katıldı

İftara Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkan Vekili Zeynep Ceylaner, Vali Yardımcısı Oğuz Alp Çağlar, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Müftüsü Kazım Güzel, İl Kültürü ve Turizm Müdürü Sabri Ceylan, Alevi Dedesi Nazmi Aydedeoğlu ve vatandaşlar katıldı. 

VALİ KOCABIYIK'TAN İFTAR MESAJI

İftarın ardından yapılan programdaki konuşmasında birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının önemine vurgu yapan Vali Funda Kocabıyık, “Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için birlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum” dedi. 

BARIŞ, HUZUR, GÜVEN, SAYGI VE SEVGİ...

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “Muharrem ayının başlangıcı olan bu önemli günde Peygamberefendimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve insanlık tarihinin en acı olaylarından bir olan Kerbela’da şehadete ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İslam âleminin ortak acısı olan Kerbela, bizlere büyük bir ders vermenin yanında birlik ve beraberliğimizin ehemmiyetini, sarsılmaz gücünü bir kez daha hatırlatmaktadır. Unutmamalıyız ki hem inancımız, hem de Anadolu irfanı ve medeniyeti bizlere her zaman sevgi, saygı, dayanışma ve paylaşmayı öğütlemektedir. Mevlâna’dan Yunus'a, Pir Sultan'dan Hacı Bektaş'a yüzyıllar boyu irfan nefesi olan büyüklerimiz; geçmişten aldığı derslerle, iman gücüyle coğrafyadan coğrafyaya düşünceleriyle, felsefeleriyle yaşatılmaktadır. Onların öğretilerini nesiller boyu yaşatmak ve Anadolu’nun “can”larına aktarmak bizlerin de en önemli görevlerinden olmalıdır. Gönüllerimizi birbirimize açmalı, mazluma yardım eli uzatmalı, barış ve kardeşlik içinde yaşamalıyız. Ülkemize karşı ayrıştırma ve ötekileştirilmeye yönelik yapılan kasıtlara fırsat vermemeliyiz. Bu düşüncelerle Muharrem ayının birlik ve beraberliğimizi daha da artırmasını; barış, huzur, güven, saygı ve sevgiye vesile olmasını temenni ediyorum.”