GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2022 23:59   Güncelleme : 01-03-2022 23:59

Vali Funda Kocabıyık SMMMO Üyeleriyle bir araya geldi

1 - 7 Mart tarihlerinde kutlanan Mali Müşavirler Haftası etkinlikleri kapsamında Uşak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından kahvaltılı program düzenlendi.

Vali Funda Kocabıyık SMMMO Üyeleriyle bir araya geldi

 

Özel bir otelde düzenlenen programa Vali Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, Uşak SMMMO Başkanı Mustafa Mıdık, daire müdürleri ve oda üyeleri katıldı.

Muhasebeciler Günü dolayısıyla Uşak SMMMO üyeleri ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, Mali müşavirlerin ve muhasebecilik mesleği mensuplarının, ticari ve ekonomik anlamda devlet gelirlerinin arttırılmasında ve sürdürülebilir bir kalkınma sürecinin yakalanmasında büyük sorumluluk taşıdığını kaydetti.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti; “Düzenli ve adil bir vergi sisteminin tesis edilebilmesi ancak kamuyu ilgilendiren tüm işlemlerin kayıt altına alınabilmesi, mükelleflerin beyanlarının makul ve gerçekçi olması yönünde yapılan çalışmalar ve kayıt dışı ekonominin ortadan kaldırılması ile mümkün olacaktır. Bu durumu gerçekleştirme noktasında da en önemli güç şüphesiz sizlersiniz. Günümüzde muhasebecilik sektörünün, devletimizin ekonomik açıdan müreffeh hale gelmesinde etkin bir rol oynadığı tüm kesimler tarafından kabul görmekte ve meslek camiası her yönüyle takdir edilmektedir. Vergisini ödeyen vatandaşla, vergiyi toplayan devlet arasında adeta bir köprü vazifesi gören, bu nedenle serbest meslek olmasının yanı sıra çok önemli bir kamu hizmetini ifa etmekte olan başta ilimizde hizmet veren mali müşavirler ve muhasebeciler olmak üzere tüm meslek mensuplarının 2022 yılı Muhasebeciler Haftası’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”

Konuşmaların ardından mesleğe yeni başlayan üyelere ruhsatları Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri tarafından verildi.